The Body Shop Macedonia

Mango Bath Blend

ОВОШЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

Mango Bath Blend

ОВОШЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Подобрете го вашето време за капење со нашите вкусни мирисни, кадифени мешавини за капење. Повеќе од вашата просечна купка, измешавме супер овошје и зеленчук богати со витамини и антиоксиданси кои ја прават вашата кожа поздрава. Нашата мешавина за капење Манго ја остава сувата кожа хидрирана, негувана и утешна. Најдобро од сè, нотите на манго, шербет од страсно овошје, цвет од праска и божур ја оставаат вашата кожа со сладок мирис. Грижата за себе никогаш не мирисала толку добро. Заклучете ја вратата, направете плејлиста и уживајте. 

 • Кадифена мешавина за капење
 • Сувата кожа се чувствува хидрирана, нахранета и утешена
 • Со витамини, антиоксиданси и минерали за да се направи безживотната кожа поздрава 
 • Дерматолошки тестирано
 • Збогатен со страст овошје, екстракт од морков и масло од семе од манго од прехранбената индустрија Ноти на манго, шербет од страст, цвет од праска и божур
 • Направено од 50% рециклирана пластика
 • 100% може да се рециклира

Масло од семе од манго од Заедницата за Фер Трговија. Собрано од нашите партнери во Индија, ова масло богато со витамини А и Е е одлично за вашата кожа.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1.  Исклучете го телефонот.
 2. Направете топла купка и истурете околу четвртина шише  Bath Blend директно под млаз вода.
 3. Добро промешајте со раката и уживајте.
 4. Или скокнете под туш и користете го како обичен крем за туширање.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Bath Blend

Аква/вода/вода, масло од семе од Helianthus Annuus/масло од семе од Helianthus Annuus (сончоглед), натриум лаурет сулфат, коко-глукозид, парфем/мирис, кокамидопропил бетаин, акрилати/C10-30 алкил семенски акрилатесумдиум (сусам) масло од семе, лимонен, феноксиетанол, глицерил олеат, натриум бензоат, масло од семе од Mangifera Indica/Мангифера Индика (манго), Линалол, глицерин, натриум хлорид, масло од семе од Carthamus Tinctorius Хидроксид, ниацинамид, пантенол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, лимонска киселина, екстракт од овошје nPassiflora Incarnata, Екстракт од корен од Daucus Carota Sativa/Екстракт од корен од морков, гераниол, томеллиер, томеллиер, палцетат, CI 15510/портокалова 4.

My Review for Mango Bath Blend

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.