The Body Shop Macedonia

Mascara Super Volume

ЗА ВОЛУМЕН И ПРОДОЛЖУВАЊЕ

НЕ СОЗДАВА ГРУТКИ

Mascara Super Volume

ЗА ВОЛУМЕН И ПРОДОЛЖУВАЊЕ

НЕ СОЗДАВА ГРУТКИ

0/5
0 Мисли

Без разлика дали се чувствувате диво, пријателски или флертувачки, вашите очи секогаш имаат корист од малку дополнително внимание – затоа помогнете им да изгледаат впечатливо со маскарата за супер волумен. Оваа убавина помага да ги нагласите вашите трепки со меки потези за интензивна боја и волумен.

Нашите очи се еден од најинтригантните и најкарактеристичните делови на нашите неверојатни тела. Тие ги преземаат нашите комуникациски напори – често изразувајќи расположенија или емоции без да отворат уста. Нашите очи имаат магична аура – светла, весела и блескава – што им покажува на другите прозорец во нашата душа. Затоа, оставете ја вашата прекрасна душа да блесне така што ќе ѝ помогнете на вашата прекрасна боја на очите да се појави со нашата обемна црна или кафена маскара. Без неред, само неколку внимателни нанесувања на четката за издолжување, нелепливи трепки, работејќи по целата должина на трепките. За да додадете драма на вашиот привлечен изглед, можете да додадете уште еден слој маскара. Сега е време да се фрлиме во акција.

  • Фасцинантен волумен и должина
  • Не се лепи
  • Офталмолошки тестирано (друг збор за научно тестирано)
  • Погоден е и за носители на контактни леќи
  • Волшебно збогатен со масло од марула за одлична сензација
Исчисти

Начин на употреба

  1. Погрижете се вашите очи да се чувствуваат свежи и чисти.
  2. Со едно поминување.
  3. Нанесете ја од внатре кон надвор, насмеани додека одите.
  4. Додадете повеќе слоеви за дополнителен волумен и ефект.
  5. Трепете ги трепките за да се чувствувате како да летате.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mascara Super Volume

Вода (растворувач / растворувач), восок Carnauba (стабилизатор / модификатор на вискозност), восок Copernicia Cerifera (стабилизатор / модификатор на вискозност), изододекан (растворувач), глицерил стеарат SE (емулгатор), VP / VA кополимер (Vairose) Кополимер (врзиво / производител на филм), пчелин восок / Cera Alba (емулгатор / омекнувач), триетаноламин (PH прилагодувач), каприлил гликол (омекнувач на кожата), најлон-12 (абсорбента / адитив), акрилати / акрилати / етилхексил Средство за формирање обвивка) Стеаринска киселина (емулгатор), палмитинска киселина (површински актант), глицерин (навлажнувач), пентилен гликол (растворувач), полиметил метакрилат (омекнувач), масло од марула/Sclerocarya birrea (омекнувач на кожата), феноксиеардониум Хекторит (средство за суспендирање), пантенол (омекнувач за коса/кожа), бис-диглицерил полиацил адипат-2 (омекнувач), пропилен карбонат (растворувач), натриум акрилат / натриум кополимер акрилоилимеметил таурат (стабилизатор на емулзија) они), триетоксикаприлилсилан (врзувач), ксантанска гума (модификатор на вискозност), миристичка киселина (емулгатор), аминометил пропанол (PH прилагодувач), фентил алкохол (вром), лауринска киселина (површинско-активно средство – средство за чистење), Laurfactant-21 (S). [+/- CI 77007 (Боја), CI 77499 (Боја), CI 77491 (Боја), CI 77492 (Боја)].

My Review for Mascara Super Volume

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.