The Body Shop Macedonia

Maca Root & Aloe Post-Shave Water-Gel For Men

Maca Root & Aloe Post-Shave Water-Gel For Men

0/5
0 Мисли

Смирете го изгледот на иритираната кожа по бричење со гел со вода Maca Root & Aloe Cooling Post-Shave Water Gel. . Лесната формула, лесно се апсорбира, делува на намалување на појавата на иритација по бричење, а истовремено помага кожата да се чувствува поудобно и да изгледа поздраво. Збогатена со перуански корен од мака и органска алое вера од Мексико од Заедницата Фер Трговија, кожата изгледа смирена и се чувствува поеластична.

  • 100% вегански производ
  • Збогатен со органска алое вера од Мексико за Фер Трговија од Заедницата
  • Содржи перуански корен од Maca Root
  • Иритацијата после бричење е намалена
  • Тестирано на мажи, не на животни
Исчисти

Начин на употреба

  1. Ставете го на исчистено, суво и избричено лице, нежно нанесувајќи додека не се впие.
  2. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на директен контакт со очите, веднаш исплакнете.
  3. За оптимални резултати користете крема за омекнување после бричење Maca Root & Aloe.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Maca Root & Aloe Post-Shave Water-Gel For Men

Вода, пропанедиол, амониум акрилоилдиметилтаурат / VP кополимер, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 хидрогенизирана смола масло, дипропилен гликол, феноксиетанол, каприл гликол, парфем / мирис, глицерин, алофениа, алофениа Серата гума, бензофенон-3, лимонен, тринатриум етилендиамин дисукцинат, т-бутил алкохол, натриум хијалуронат, натриум хидроксид, хидролизиран корен Lepidium Meyenii, 1,2-хександиол, цитронелол, кумарин, кумарин, цикумцидитрал , калиум сорбат, каприлоил глицин, CI 42090 / сина 1, CI 60730 / Ext. Виолетова 2.

My Review for Maca Root & Aloe Post-Shave Water-Gel For Men

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.