The Body Shop Macedonia

Maca Root & Aloe Softening Shaving Cream For Men

ЗА ГРУБА КОЖА

КОЖАТА СЕ ЧУВСТВУВА ХИДРИРАНА И МАЗНА

ВЕГЕТАРИЈАН

Maca Root & Aloe Softening Shaving Cream For Men

ЗА ГРУБА КОЖА

КОЖАТА СЕ ЧУВСТВУВА ХИДРИРАНА И МАЗНА

ВЕГЕТАРИЈАН

0/5
0 Мисли

Нашиот Maca Root & Aloe Smoothing Shave Cream помага да се подготви вашето убаво лице за неверојатно блиско, чисто и удобно бричење.

Подготвени за нова крема за бричење за мажи? Вие сте на вистинското место. Овој нежен оператор е формулиран со корен од Maca Root за омекнувачки својства. Без разлика дали е време да ја избричите вашата хипи брада (беше забавно) или да ја избричите таа 3-дневна брада, овој крем за бричење ќе направи да изгледате и да се чувствувате како нов маж.

Нашиот крем за бричење Maca Root исто така е збогатен со алое вера од Мексико од Заедницата за Фер Трговија, па затоа е одличен за чувствителна, груба или сува кожа.

Нежно се претвора во мека пена, помагајќи ѝ на кожата да се чувствува подготвена и влакната да се чувствуваат мазни, за да можете да го прескокнете лизгачкиот брич за непречено бричење.

Овој крем за бричење збогатен со алое прекрасно се комбинира со нашата четка за бричење. Повеќе од само алатка од минатите денови, четката за бричење е корисна алатка до вашиот брич. Помага да се пени кремот за бричење The Body Shop, максимизирајќи ги неговите ефекти. Еј, убавецу.

  • Збогатен со алое вера од Заедницата за Фер Траговија од Мексико
  • Формулиран со корен Maca Root за да и помогне на кожата да се чувствува луксузно мазна и хидрирана
  • Тестирано на мажи, не на животни

Корен од мака. Хидролизираниот корен Lepidium Meyenii е природна состојка. Нежен и навлажнувачки.

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

  1.  Нанесете на влажна брада со врвовите на прстите или со четка (ако сакате да се чувствувате луксузно).
  2. Рамномерно распоредете во богат кремаст слој по целото лице.
  3. Избричи се! Потоа исплакнете со вода откако ќе завршите (или веднаш ако ви влезе во очи. Упс!)
  4. За совршено бричење, следете го гелот за после бричење Maca Root & Aloe за мажи за да ја оставите кожата мазна и хидрирана.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Maca Root & Aloe Softening Shaving Cream For Men

Вода, стеаринска киселина, миристичка киселина, калиум хидроксид, кокосова киселина, глицерин, триетаноламин, парфем / мирис, фенитил алкохол, пантенол, каприлил гликол, натриум хидроксид, креатин, масло од сусам Тетранатриум ЕДТА, хидролизиран корен на лепидиум мејени, лимонска киселина, 1,2-хександиол, каприлоил глицин.

My Review for Maca Root & Aloe Softening Shaving Cream For Men

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.