The Body Shop Macedonia

Coconut Bronze Gradual Tan Lotion

НЕ ОСТАВА ЗНАЦИ И НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА-

ВЕГАН

Coconut Bronze Gradual Tan Lotion

НЕ ОСТАВА ЗНАЦИ И НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА

ПОГОДЕН ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА-

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ на чувствителната кожа изглед на сончевите зраци во текот на целата година со лосион за потемнување од бронза од кокос. Нашата формула е лесна, нелеплива и направена само со природни бои и 100% природен DHA, за да можете да добиете изглед на летен одмор кој ќе трае додека сте нежни за вашата кожа.

 • Постепен тен за лице и тело
 • За долготраен тен со природен изглед
 • Без линии и без трансфер
 • Збогатен со органска кокосова вода и органско девствено кокосово масло на Заедницата за Фер Трговија од Самоа
 • Погоден за чувствителна кожа
 • Дерматолошки тестирано
 • Некомедоген

Органско кокосово масло од Заедницата за Фер Трговија.

Кокосовото масло засекогаш ја навлажнува кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Направете пилинг на кожата.
 2. Нанесете го нашиот потемнувач на суво, ненавлажнето лице и тело со кружни движења со врвовите на прстите.
 3. Користете умерено на суви места како што се колената, лактите и рацете.
 4. Оставете да делува неколку часа или преку ноќ пред туширање.
 5. Повторно нанесете по неколку дена за да постигнете потемен тен.
 6. Измијте ги рацете по употреба.
 7. Изградете го вашиот сончев изглед со нашата палета Coconut Bronze.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Bronze Gradual Tan Lotion

Вода, дихидроксиацетон, коко-каприлат / капат, бутилен гликол, глицерин, каприлен / каприличен триглицерид, глицерет-26, глицерил стеарат цитрат, сок од кокос / овошен сок / Cocos Nucifera, масло од сладок бадем / Perfunuslamciide, Кополимер на акрилоилдиметилтаурат, феноксиетанол, каприлил гликол, натриум стеароил глутамат, изохексадексан, хидроксиетилцелулоза, полисорбат 80, кокосово масло/ Cocos Nucifera, , Лимонен, сорбитан олеат, сорбитан олеат, сориум тобатолцитриум, цитриум бензофат.

My Review for Coconut Bronze Gradual Tan Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.