The Body Shop Macedonia

White Musk® L’eau Body Lotion

White Musk® L’eau Body Lotion

0/5
0 Мисли

Лесен и лесно се апсорбира, овој прекрасно мирисен 100% вегетаријански лосион за тело е надополнет со нашиот свеж и овошен мирис White Musk® L’Eau – совршен за додаден мирис кога е обложен со тоалетна вода. Ако ви се допаѓа нашиот иконски White Musk®, L’Eau, тој е производот од кој ќе станете зависни.

  • Свеж и овошен лосион за тело
  • Свеж букет бели цвеќиња, свежи ноти на круша и мошус без суровост
  • Свиленкаста и сензуална текстура
  • Мирисот достапен во: EDT 100 ml / 60 ml / 30 ml, Гел за Туширање 250 ml и Лосион за Тело 250 ml
Исчисти

Начин на употреба

  1. Масирајте го во кожата после капење или туширање.
  2. Почекајте да се исуши пред да се облечете.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

White Musk® L'eau Body Lotion

Вода, етилхексил палмитат, цетеарт-20, глицерин, масло од Бабасу/ Orbignya Oleifera, парфем / мирис, Steareth-2, масло од бразилско оревче / Bertholletia Excelsa, феноксиетанол, цетеарил диметикон алкохол, натриум бензоат бензоат / 1 Sheaia -30 Вкрстен полимер на алкил акрилат, малтодекстрин, линалол, динатриум ЕДТА, натриум хидроксид, цитронелол, лимонен, алфа-изометил јонон, хексил цинамал, екстракт од семе од хибискус Абелмошус, бензил алкохол, лимонска киселина.

My Review for White Musk® L'eau Body Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.