The Body Shop Macedonia

Shea Body Lotion

Shea Body Lotion

0/5
0 Мисли

Сакајте го и нахранете го вашето тело како никогаш досега со нашиот најдобар лосион за тело од шеа.

Сега вегански и направен од 93% природни состојки, вклучително и рачно изработен шеа путер од Гана, нашиот кремаст лосион се топи директно на многу сува кожа, оставајќи ја веднаш помека и помазна без да се чувствува леплива или мрсна.

Овој производ со мирис на шеа ја храни кожата со влага 72 часа и ви дава здрав сјај.

Нашиот лосион за тело сега доаѓа и во пакување направено со 30% рециклирана пластика. Рециклирајте ја тубата и капачето за да ѝ покажете на вашата планета љубов.*

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен лосион умерено или великодушно.

  • Кремаст лосион за тело
  • Совршен за многу сува кожа
  • Ја омекнува кожата со влага 72 часа
  • Нелеплив и немрсен
  • Направено со 93% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано

Маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија. Ова течно злато помага да се омекне кожата илјадници години. Нашето масло доаѓа од маслинови насади во јужна Италија.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

  1. По туширање или капење, исцедете мала количина лосион за тело во рацете.
  2. Раширете го по целото тело.
  3. Подарете малку дополнителна љубов на областите кои се чувствуваат многу суви или затегнати.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Body Lotion

Aqua/Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum/Fragrance, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Carbomer, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Citric Acid, Caramel.

My Review for Shea Body Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.