The Body Shop Macedonia

Argan Body Lotion

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ТОПОЛ МИРИС

ХИДРАТАНТЕН

Argan Body Lotion

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ТОПОЛ МИРИС

ХИДРАТАНТЕН

0/5
0 Мисли

Лосион за тело од арган кој нежно ја храни и омекнува кожата.

Кога се нанесува, кремастиот лосион се топи на кожата, правејќи ја помека и помазна без да биде мрсна. Производот е целосно вегански и со 93% состојки од природно потекло, вклучително и шеа путер од Гана, добиен во рамките на програмата на Заедницата за Фер Трговија.

Обезбедува 72 часа хидратација и ја прави кожата посјајна.

  • Лосион за тело
  • Погоден за многу сува кожа
  • Обезбедува 72 часа хидратација
  • Не се размачкува и не се лепи
  • Слатка арома на орев
  • 93% состојки од природно потекло
  • Веган
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете со движења на масажа и почекајте да се впие пред да се облечете. Уживајте во деликатната арома.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Argan Body Lotion

Аква / Вода / Вода, Каприл / Каприк триглицерид, Бутироспермум Паркиј путер / Бутироспермум Паркии (шеа) путер, диметикон, масло од кернел од арганија спиноза, цетеарил алкохол, глицерин, глицерил стеарат, PEG-100 каплицер, 2-10 Glzolikly стеарат, 100 Glzo-1kly, , парфем / мирис, октенилсукцинат алуминиумски скроб, карбомер, тринатриум етилендиамин дисукцинат, натриум хидроксид, лимонен, лимонска киселина, CI 19140 / Жолта CI 149, CI 149,58

My Review for Argan Body Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.