The Body Shop Macedonia

Oils Of Life™ Intensely Revitalising Bi-Phase Essence Lotion

ЗА МЕКА КОЖА

Oils Of Life™ Intensely Revitalising Bi-Phase Essence Lotion

ЗА МЕКА КОЖА

0/5
0 Мисли

Оваа уникатна двофазна формула [масло + вода] е суштинскиот прв чекор по чистењето. Наполнета со три скапоцени масла од семки од целиот свет, двофазната формула ја комбинира свежината на водата со хранливото чувство на масло, за да ја остави кожата да се чувствува омекната и веднаш да се надополнува со хидратација.

  • Збогатен со Масло од Сусам на Заедницата за фер Трговија од Никарагва
  • Наполнет со масло од семе од црн ким од Египет, масло од семе од камелија од Кина и масло од семе од роза од Чиле
  • Сјајот се враќа и кожата изгледа помазна
  • Погоден за сите типови кожа
  • Самооценување од 102 жени

Масло од Дива Роза. Маслото од Дива Роза е богато со масни киселини и омега 3 и 6, совршено за нашите похранливи линии за нега на кожата. 

Црн ким. Едно од трите скапоцени масла од семки во Oils of Life, екстрактот од црн ким, кој помага да се заштити вашата кожа.

Масло од сусам од Заедницата за Фер Трговија. Овој богато, свилено масло е вековна тајна за убавина за помека и помазна кожа. Нашиот го добиваме од Никарагва.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Протресете го шишето пред да истурите неколку капки на дланка или на памучна подлога.
  2. Се нанесува на лицето секое утро и навечер по чистењето, пред масло за лице, серум или крем. Избегнувајте го пределот околу очите.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Oils Of Life™ Intensely Revitalising Bi-Phase Essence Lotion

Вода, пропанедиол, ундекан, пантенол, глицерин, тридекан, масло од сусам/индикум, натриум хлорид, овошно масло од роза канина, масло од семе од камелија олеифера, бетаин, алкохол денат., натриум бензоат, каприл хидроксамичен семе/ Нигела Сатива, калиум сорбат, динатриум ЕДТА, линалол, екстракт од овошје Terminalia Ferdinandiana, Лимонен, овошно масло од Mauritia Flexuosa, гераниол, цитронелол, токоферол, лимонска киселина, сончоглед/ семе од Helianthus Annuus.

My Review for Oils Of Life™ Intensely Revitalising Bi-Phase Essence Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.