The Body Shop Macedonia

Avocado Body Lotion-in-Oil

ЗА СУВА КОЖА

72 ЧАСА ВЛАГА

Avocado Body Lotion-in-Oil

ЗА СУВА КОЖА

72 ЧАСА ВЛАГА

0/5
0 Мисли

Дајте ѝ интензивна нега на сувата кожа со нашиот богат лосион за тело од Авокадо.

Нанесете го нашиот кремаст лосион со лесен мирис и погледнете го како моментално се трансформира во масло кое тоне во жедна кожа. Прекрасно богат и нелеплив, ја смирува и омекнува затегнатата и сува кожа со 72 часа хидратација и и дава природен, здрав сјај.

Исто така и остава на вашата кожа освежителен кремаст мирис, со ноти на бадем, јаболко, авокадо и смирувачко кокосово млеко и ванила.
Нашиот лосион е направен со 94% природни состојки, вклучително и масло од авокадо Хас од Лимпопо и КваЗулу-Натал во Јужна Африка, авокадото се одгледува со одржливи земјоделски практики за да се намали потрошувачката на вода и да се заштитат и обноват екосистемите.

  • Лосион за тело за трансформација
  • Идеален за сува кожа
  • 72 часа хидратација
  • Ја остава кожата помека и понежна
  • Освежителен и кремаст
  • Направено од 94% состојки од природно потекло
  • Вегански производ

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.
Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.
Масло од авокадо
Хранлив подарок од природата. Нашиот е одржлив извор од Јужна Африка, што го прави добро за вашата кожа и планетата.

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Body Lotion-in-Oil

Aqua/Water/Eau, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Behenyl Alcohol, Beheneth-25, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Persea Gratissima Oil/Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Hydroxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Citric Acid, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Avocado Body Lotion-in-Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.