The Body Shop Macedonia

Tea Tree Night Lotion

КОЖА СО АКНИ

ХИДРАТАТОР

ВЕГАНСКО

Tea Tree Night Lotion

КОЖА СО АКНИ

ХИДРАТАТОР

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот ноќен лосион Tea Tree Night помага да ви го олесни патот до неверојатна кожа. Дамки? Време е ова мало шишенце да се фати за работа.

Додека спиете, вашата кожа е во режим на закрепнување, па затоа е совршено време да бидете вредни за нега на кожата. Овој лесен ноќен лосион и помага на вашата кожа да хидрира додека го апсорбира вишокот маснотии и себумот, за да можете да се разбудите со освежена кожа која изгледа поизбалансирано. Звучи како сон, нели?

Направен од илјадници листови од чајно дрво од Кенија, Tea Tree Night Lotion на The Body Shop е збогатен со масло од чајно дрво на заедницата за фер трговија. Ова не само што им помага на локалните земјоделци, туку и ги финансира проектите на заедницата во локалната област. Тоа е вистински победник, а вашата кожа ќе ви се заблагодари.

И ако сте во потрага по повеќе од само ноќен лосион, палетата на производи од чајно дрво на The Body Shop е полнa со врвни производи за борба против акни.

 

  • Збогатен со масло од чајно дрво на заедницата од Кенија
  • Помага во балансирање на вишокот маснотии додека ја одржува хидрираната мрсна кожа
  • Формулиран за кожа склона кон флеки
  • Малку нежна грижа со љубов преку ноќ за да помогне со акните

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Прво подгответе ја вашата кожа со нашето средство за чистење Tea Tree Skin Clearing Facial Wash.
  2. Продолжете со бришење со Tea Tree Skin Clearing Mattifying Toner .
  3. 3Секоја вечер, нанесете го нашиот Tea Tree Night Lotion по целото лице и вратот со движења нагоре. Сега во кревет!
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Night Lotion

Аква, пропанедиол, глицерин, тапиока скроб, масло од семе од Calophyllum Inophyllum, кополимер акриламид/амониум акрилат, етилхексил палмитат, масло од лист Melaleuca Alternifolia, феноксиетанол, силициум диоксид, каприлик/каприлик/каприколитанимлицелимер , полисорбат 20, сорбитан изостеарат, полиметилсилсеквиоксан, лимонен, цитрал, т-бутил алкохол, цитронелол, масло од лептоспермум петерсони, токоферол.

My Review for Tea Tree Night Lotion

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.