The Body Shop Macedonia

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ

0/5
0 Мисли

Подготвени сте за нов додаток на вашата омилена линија за заштита на кожата? Запознајте ја нашата најдобра заштита. Создадовме нов хидратантен лосион за лице кој комбинира висок SPF 50+ PA ++++, 24-часовна хидратација и заштита од загадување. Брзо се впива и не е мрсен, овој нов сеопфатен уред има подобрена матрица на УВ филтер – тоа е фантастичен начин да се каже дека помага во заштита на кожата од УВ зраците. Ова вклучува УВА, што продира подлабоко и предизвикува појава на пигментација и промена на бојата. Како само најдобриот SPF, помага да се заштити иднината на вашата кожа и да се спречи предвременото стареење, а исто така содржи екстракт од црвени алги и витамин Ц. Ќе и помогне на вашата кожа да изгледа посветла и поздрава. , но мора да го поставувате секој ден. Ветување?

 

  • Сосема нова формула со нашата најдобра заштита
  • Навлажнувач за лице со SPF 50+ PA ++++ и UVA/UVB заштита
  • Помага во заштита од појава на пигментација и предвремено стареење
  • Помага во заштита на кожата од внатрешно и надворешно загадување
  • Направен со екстракт од црвени алги и витамин Ц за да се осветли изгледот на кожата за здрав сјај
  • Погоден за чувствителна кожа
  • Дерматолошки тестирано
  • Некомедоген
  • Вега

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

 

Витамин Ц. Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да се чувствува убаво и сјајно.

 

Екстракт од Црвени Алги. Ние ја користиме оваа состојка во нашите производи за нега на кожата поради неговата содржина на витамин Ц. Таа им помага на нашите производи за вашата кожа да изгледа посветла.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Вода, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Alcohol Denat., PEG-100 Stearate, Ethylhexyl Salicylate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [Nano], Polymethylsilsesquioxane, Potassium Cetyl Phosphate, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Етилхексил триазон, глицерил стеарат, натриум цитрат, цетеарил алкохол, феноксиетанол, каприлен гликол, лимонска киселина, децил глукозид, ксантанска гума, масло од семе Marula/ Screrocarya Birrea, парфем, акрилати/C10-Acly-Oylmerylate Аскорбик, калиум сорбат, динатриум EDTA, екстракт од корен од ризом Taraxacum Officinale, екстракт од палмарија палмата, пропилен глукол, линалол, БХТ, етилхексилглицерин, лимонен, цитронелол, натриум хидроксид.

My Review for Skin Defence Multi-Protection Lotion SPF 50+ PA++++

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.