The Body Shop Macedonia

Vitamin E Moisture-Protect Emulsion SPF30

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ

Vitamin E Moisture-Protect Emulsion SPF30

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ

0/5
0 Мисли

Лесна, млечна формула за хидратација и заштита на вашата кожа од UVA и UVB оштетување.

  • Задржува 48 часа хидратација, оставајќи ја кожата мека и мазна
  • Антиоксидантните својства штитат од слободните радикали
  • Зајакната со биоферментирана хијалуронска киселина

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија. 

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

1. Ставете ја количината на грашок на врвовите на прстите и масирајте ја на лицето и вратот со движења нагоре по серумот. Најдобро се применува како дел од утринскиот режим и/или пред изложување на сонце.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Moisture-Protect Emulsion SPF30

Water, Glycerin, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetearyl Alcohol, Glycerin Stearate, Magnesium Silicate, Polymethylsilsesquioxane, Coco-Caprylate/Caprate, Phenoxyethanol, Polysorbate 60, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Пченично масло/Triticum Vulgare, полисиликон-11, парфем, ксантанска гума, сок од алое вера/алое барбаденсис во прав, натриум хијалуронат, бензил бензоат, калиум сорбат, динатриум EDTA, хидроксицитронелал лимоненилол, хидроксицитронелал, хидроненелол, Децил глукозид, алфа-изометил јонон, BHT, хексилен гликол, изоеугенол.

My Review for Vitamin E Moisture-Protect Emulsion SPF30

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.