The Body Shop Macedonia

Lime & Matcha Hair & Body Mist

ЦИТРУСЕН МИРИС

Lime & Matcha Hair & Body Mist

ЦИТРУСЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Добијте освежувачки и возбудлив излив на нашиот мист за коса и тело инспириран од суперхраната. Совршено кога ви треба брзо решение, овој кул и живописен мист е инспириран од состојки од целиот свет за да ја освежат вашата коса и тело и да ви ги дадат тие добри вибрации каде и да сте, како и да сте. Изберете Lime & Matcha за освежителен мирис на цитрус. Земете еден од сите мириси што ќе ги чувате во фиоката на работната маса, чантата и торбата за вежбање. Пробајте други мириси и носете ги насекаде.

  • Ароматичен мист за носење
  • Зелена арома со ноти на лимета, мача и сандалово дрво
  • Совршен за носење во движење
Исчисти

Начин на употреба

  1. Изберете го мирисот што ви треба за да се чувствувате добро.
  2. Испрскајте ја косата и телото за моментално ароматично освежување.
  3. Ставете го во чантата и повторно нанесувајте колку често што сакате.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lime & Matcha Hair & Body Mist

Алкохол (69,9%), вода, парфем/ мирис, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 хидрогенизирана смола масло, бензил салицилат, лимонен, линалол, бензил алкохол, т-бутил алкохол, гераниол, цитрал, хексил циномал, Денатониум бензоат.

My Review for Lime & Matcha Hair & Body Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.