The Body Shop Macedonia

Lightening Touch

Lightening Touch

0/5
0 Мисли

Раните утра и доцните вечери? Набавете го нашиот коректор со технологија на дифузија на светлината за да ја осветли вашата област под очите, минимизирајќи ја појавата на темни кругови и фини линии. Комплетен со четка за лесно нанесување, овој осветлувачки коректор ќе биде херој во вашата чанта за шминка.

  • Течен коректор за пределот под очите
  • 4 бои
  • Честички кои ја расфрлаат светлината
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

Ставете го во пределот околу очите или на очниот капак и фиксирајте го на кожата.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lightening Touch

Вода (растворувач / растворувач), коко-каприлат (средство за омекнување на кожата), полиметил метакрилат (омекнувач), мика (средство за заматување), глицерин (навлажнувач), масло од семе Marula/Sclerocarya Birrea (средство за омекнување на кожата), цетил PEG / PPG- 10 / 1 диметикон (емулгатор), бариум сулфат (заматувач), натриум хлорид (модификатор на вискозност), восок/цера алба (емулгатор / омекнувач), полиглицерил-3 олеат (емулгатор), каприлен триглицерид / каприц (каприл) Средство за омекнување на кожата), хидрогенизирано рицинусово масло (омекнувач), етилен браксилат (средство за маскирање), токоферил ацетат (антиоксиданс), пантенол (средство за омекнување на кожата), лецитин (стабилизатор / емулгатор), триетоксикаприлисиланеоксилан (а) Бутил хидроксихидроцинамат (антиоксиданс), аскорбил палмитат (антиоксиданс), глицерил стеарат (емулгатор), глицерил олеат (емулгатор), лимонска киселина (прилагодувач на Ph). [+/- CI 77891 (Боја), CI 77492 (Боја), CI 77491 (Боја), CI 77499 (Боја)] ..

My Review for Lightening Touch

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.