The Body Shop Macedonia

Lemon Purifying Hair Mist

ОСВЕЖУВАЧКИ МИСТ ЗА КОСА

ЈА ЧИСТИ И ШТИТИ КОСАТА

Lemon Purifying Hair Mist

ОСВЕЖУВАЧКИ МИСТ ЗА КОСА

ЈА ЧИСТИ И ШТИТИ КОСАТА

0/5
0 Мисли

Освежете ја косата во движење со мистот за нега на и прочистување на косата со лимон.

Испрскајте го нашиот антибактериски мист за коса. Оставете го да се исуши, а потоа добијте го тој свеж, цитрусен мирис. На база на алкохол, ја остава косата да се чувствува чиста и да мириса свежо.

Погоден е за сите типови коса и е совршен за чување во вашата чанта за да мирисате на свежо и чисто и повторно да го нанесувате каде и да сте.

  • Погоден за сите типови коса
  • Со природно масло од лимон извлечено од кора од лимон, познато по својствата за чистење
  • Остава косата да мириса чиста и свежа и се чувствува мека и мазна
  • Не се лепи и не ја тежи косата
  • Целосно рециклирачко шише * (* каде што постојат локални институции)
  • Вега
Исчисти

Начин на употреба

  1. Прскајте го мистот на косата во текот на денот.
  2. Се шири со раце или со чешел, косата до коренот.
  3. Подготвени сте да одите.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lemon Purifying Hair Mist

Алкохол денат., вода, изопропил алкохол, PEG-12 диметикон, парфем / мирис, лимонен, цитрал, пропилен гликол, линалол, сахаромицис ферментирани филтрати, гераниол, масло за кожа од лимон/цитрус, денатониум бензоат.

My Review for Lemon Purifying Hair Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.