The Body Shop Macedonia

Lemon Purifying Hair & Body Wash

ИНТЕНЗИВНО ЧИСТЕЊЕ

ПРОЧИТЕТЕ СЕ И ЗАШТИТЕТЕ СЕ ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ

Lemon Purifying Hair & Body Wash

ИНТЕНЗИВНО ЧИСТЕЊЕ

ПРОЧИТЕТЕ СЕ И ЗАШТИТЕТЕ СЕ ОД ГЛАВА ДО ПЕТИ

0/5
0 Мисли

Започнете го или завршете го денот чувствувајќи се исчистени и освежени со нашата купка за коса и тело со лимон за прочистување.

Влезете под туш и истурете малку од купката за коса и тело. Интензивно се шири и пени од глава до пети. Уживајте во вкусот на цитрус.

Збогатена со природно есенцијално масло од лимон, познато по своите својства за чистење, помага да се измијат бактериите и нечистотијата, оставајќи ја вашата коса и тело чисти, свежи и со благ мирис.

  • За тело и коса
  • Помага да се измијат бактериите и нечистотијата
  • Со природно масло од лимон извлечено од кора од лимон, познато по својствата за чистење
  • Содржи 100% содржина на рециклирана пластика по потрошувачката во шишето и содржи рециклирана пластика
  • Заедница за Фер Трговија од Индија
  • Целосно може да се рециклира * (* каде што постојат локални институции)
  • Веган

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Нанесете на телото и косата додека сте под туш.
  2. Уживајте во меката пена и неодоливата арома.
  3. Исплакнете се со вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lemon Purifying Hair & Body Wash

Вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, натриум хлорид, полиглицерил-2 капат, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, натриум бензоат, парфем/арома, лимонен, лимонска киселина, сахароза, гуар хидроксипропилтримониум, хлорид, диоксипропилтримониум ЕД, , Денатониум бензоат, масло за кожа од лимон/цитрус, CI 19140 / Жолта 5, CI 15985 / Жолта 6.

My Review for Lemon Purifying Hair & Body Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.