The Body Shop Macedonia

Lemon Purifying Hand Wash

ЈА ЧИСТИ И ЗАШТИТУВА КОЖАТА

ИНТЕНЗИВЕН МИЈАЧ ЗА РАЦЕ

Lemon Purifying Hand Wash

ЈА ЧИСТИ И ЗАШТИТУВА КОЖАТА

ИНТЕНЗИВЕН МИЈАЧ ЗА РАЦЕ

0/5
0 Мисли

Одржувајте ги вашите раце свежи цел ден со нашиот Мијач за Раце со Прочистување со Лимон.

Истурете дарежлива количина од мијачот за раце со лимон и тријте ги дланките и прстите заедно. Добијте го светлиот мирис на цитрус.

Збогатен со природно есенцијално масло од лимон, познато по своите својства за чистење, помага да се измијат бактериите и нечистотијата, оставајќи ги рацете да се чувствуваат чисти.

 

  • Направете го тоа дел од вашиот секојдневен ритуал кога го започнувате и завршувате денот.
  • Помага да се измијат бактериите и нечистотијата
  • Со природно масло од лимон извлечено од кора од лимон, познато по својствата за чистење
  • Содржи 100% рециклирана пластика по потрошувачката во шишето и содржи рециклирана пластика од заедницата за фер трговија
  • Целосно рециклирачко шише * (* каде што постојат локални претпријатија)
  • Веган
Исчисти

Начин на употреба

  1. Земете дарежлива количина во вашите раце.
  2. Се пени со топла вода, погрижете се добро да се втрие меѓу прстите.
  3. Исплакнете темелно и следете ја со омилената крема за раце.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lemon Purifying Hand Wash

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, PEG-7 глицерил кокоат, полисорбат 20, натриум хлорид, PEG-120 метил гликоза диолеат, натриум бензоат, парфем / ароматизација, сукроза, , Цитрал, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, бензофенон-3, динатриум EDTA, линалол, масло за кожа од лимон/цитрус, CI 19140 / Жолта 5, CI 15985 / Жолта 6

My Review for Lemon Purifying Hand Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.