The Body Shop Macedonia

Lather & Slather Almond Milk Big Gift Case

Lather & Slather Almond Milk Big Gift Case

0/5
0 Мисли

Запознајте некој кој заслужува сериозна третман? Нашата голема кутија за подароци Lather & Slather Milk Bajame е совршениот подарок за оние што сакаат да го задоволат своето суво кожата со кремаста и хидратантна TLC. Тоа ќе ги исчисти, хидрира и сака нивното уникатно тело од глава до нозе.

Но овој сет за подароци не го сака само нивното тело. Тоа ги поддржува нашите партнери во Заедничката праведна трговија, кои ни помогнаа да го направиме тоа. Нашиот хранлив маслото за тело е направено со shea масло во Заедничката праведна трговија од Гана, што помага во обезбедување на финансиска независност за повеќе од 600 жени. И направен со органски бадемово млеко од Заедничката праведна трговија од Шпанија, користејќи стабилни извори на растеж на бадемите со ниска интензивност на земјоделство.

И нашата Body Butter восок е направен со 100% рециклирана пластика, вклучувајќи пластика за рециклирање од Заедничката праведна трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија. Нашиот партнерство со Plastics for Change помага во обезбедување на преработувачите на отпад со праведна цена и подобри услови на работа.

Шантава, еден од класификаторите во Plastics for Change, вели: „Работата на Plastics for Change ми помогна да имам подобар живот. Имати стабилни приходи ми помогнаа на мојата семејство со нашите основни потреби, како што е образование за моите деца, отворање на банкарска сметка и пристап до здравствени осигурувања. Сум многу среќен што моите приходи сега им даваат мојата семејство фин

  • Almond Milk Shower Cream 250ml
  • Almond Milk Body Butter 200ml
  • Almond Milk Body Scrub 250ml
  • Almond Milk Hand Balm 30ml
  • Large bath lily

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lather & Slather Almond Milk Big Gift Case

My Review for Lather & Slather Almond Milk Big Gift Case

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.