The Body Shop Macedonia

Tea Tree Body Wash

ЗА МАСНА КОЖА

Tea Tree Body Wash

ЗА МАСНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нашата купка за чистење на кожата Tea Tree Body Wash без сапун што ја поттикнува кожата да изгледа почиста. Збогатен со масло од чајно дрво на Заедницата за Фер Трговија, ја остава кожата да се чувствува чиста и освежена.

  • Збогатено со масло од чајно дрво на Заедницата за Фер Трговија од Кенија
  • Кожата на телото изгледа почиста
  • Погоден за кожа склона кон акни
Исчисти

Начин на употреба

  1. Откако ќе уживате во неколку минути блаженство пред туширање, нежно масирајте мала количина на купка за тело Tea Tree Body Wash по целото тело, создавајќи богата пена. Погрижете се ниту еден дел од вас да не остане недопрен.
  2. Исплакнете со вода и насмевнете се. Сега сте на пат кон почист изглед на кожата.
  3. За подобри резултати користете ја секојдневно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Body Wash

Вода (растворувач / разредувач), натриум лаурет сулфат (површински актант), PEG-40 хидрогенизирана смола масло (емулгатор), полисорбат 20 (емулгатор), кокамидопропил бетаин (површински актант), натриум хлорид (модификатор на вискозност), PEG-10 Модификатор), масло од чајно дрво/ Melaleuca Alternifolia (природен додаток), феноксиетанол (конзерванс), глицерин (навлажнувач), натриум бензоат (конзерванс), масло од таману/ Calophyllum inophyllum, лимонска киселина (PH регулатор), натриум хидроксид (pH) Бутил метоксидибензоилметан (апсорбер на ултравиолетова светлина), динатриум EDTA (редукционо средство), лимонен (вкус), масло од лептоспермум петерсонии (вкус), токоферол (антиоксиданс), CI 19140/жолта 5 (боја) 200 CI, карамела 1 (Боја).

My Review for Tea Tree Body Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.