The Body Shop Macedonia

Lemon Purifying Face Wash

МИЕЊЕ НА ЛИЦЕ

ПРЕЧИСТЕТЕ И ЗАШТИТЕТЕ ЈА КОЖАТА

Lemon Purifying Face Wash

МИЕЊЕ НА ЛИЦЕ

ПРЕЧИСТЕТЕ И ЗАШТИТЕТЕ ЈА КОЖАТА

0/5
0 Мисли

Започнете го и завршете го денот со нашиот мијач за лице Lemon Purifying Face Wash. Исцедете мала количина од нашето средство за чистење лице со лимон на дланките на вашите раце и масирајте во влажна кожа за длабинско чистење на вашиот тен. Вдишете го тој нежен мирис на цитрус. Исплакнете со ладна вода и веднаш освежете се.

  •  Нашиот нежен, но сепак прочистувачки чистач за лице помага да се измијат бактериите и нечистотиите и е збогатен со природно есенцијално масло од лимон. Тоа е совршен ритуал да го започнете и завршите денот со чувство на чисто.
  • Помага да се измијат бактериите и нечистотиите. 
  • За секојдневна употреба. Со природно етерично масло од лимон, извлечено од кора од лимон, познато по своите прочистувачки својства. 
  • Со органска алое вера од Мексико, позната по своите смирувачки својства на заедницата фер трговија. 
  • Вегански производ.
Исчисти

Начин на употреба

  1. Исцедете мала количина на мијачот за лице.
  2. Масирајте ја влажна кожа, создавајќи богата пена со врвовите на прстите.
  3. Измијте го
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Lemon Purifying Face Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Polysorbate 20, PEG-150 Distearate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Salicylic Acid, Parfum/Fragrance, Limonene, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Benzophenone-3, Citral, Citrus Limon Peel Oil/Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, CI 19140/Yellow 5, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Lemon Purifying Face Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.