The Body Shop Macedonia

Vitamin E Cream Cleanser

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЈА ОСТРАНУВА НЕЧИСТОТИЈАТА

Vitamin E Cream Cleanser

ЗА ДЕХИДРИРАНА КОЖА

ЈА ОСТРАНУВА НЕЧИСТОТИЈАТА

0/5
0 Мисли

Лесно и кремасто средство за чистење со витамин Е и хидратантно пченично масло кое ефикасно ги отстранува нечистотиите и шминката. Остава кожата да се чувствува чиста, помека и поеластична. Продолжете со тонер со Витамин Е како дел од вашата персонализирана рутина за нега на кожата.

 

  • Погоден за сите типови кожа
  • Збогатен со масло од соја
  • Со витамин Е
  • Кремаст чистач за лице
  • Лесна, кремаста текстура
  • Без сапун

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Масло од соја. Сојата можеби не е гламурозна состојка, но ни дава прекрасно есенцијално масло кое и помага на кожата да ја држи влагата.

Масло од пченица. Маслото од пченични никулци се прослави во круговите за нега на кожата бидејќи помага да се намали загубата на вода од кожата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Масирајте ја кожата и отстранете ја со суви памучни тампони.
  2. Користете два пати на ден – наутро и навечер пред тонер.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Cream Cleanser

Вода, етилхексил палмитат, изохексадекан, сорбитол, диметикон, сорбитан стеарат, масло од пченица/ тритикум вулгар, масло од соја/ глицин соја, феноксиетанол, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, цетарилатерилатиросол C10-30 Вкрстен полимер на алкил акрилат, парфем, етилхексилглицерин, натриум хидроксид, бензил бензоат, динатриум EDTA, гераниол, линалол, лимонен, цитронелол, лимонска киселина.

My Review for Vitamin E Cream Cleanser

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.