The Body Shop Macedonia

Shea Hand Wash

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈАТКАСТ МИРИС

Shea Hand Wash

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЈАТКАСТ МИРИС

0/5
0 Мисли

Направете вашите раце да се чувствуваат меки и да мирисаат суптилно со нашиот хранлив лосион за раце Shea. За разгалено дуо за нега на раце, спојте го овој миризлив лосион со нашиот мијач за раце Shea. 

  • Мијач за  раце
  • Рацете се чувствуваат чиси и свежи
  • Нежна пена
  • Луксузна кремаста текстура
  • Мирис на јаткасти плодови збогатен со шеа путерод Заедницата за Фер Трговија  од Гана и мед од Етиопија
  • Совршен додаток за секоја бања
  • Јаткаст мирис
  • За безживотна кожа

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Мед. Моќен навлажнувач на природата и сладок нектар за жедна кожа. Благодарни сме на нашите пријатели кои потпевнуваат и до произведуваат.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

Пенете со вода и добро исплакнете го. Комбинирајте го со нашиот лосион за раце Shea за довршување на вашата рутина за нега на раце.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Hand Wash

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, парфем / мирис, кополимерни акрилати, натриум хлорид, феноксиетанол, лимонска киселина, натриум бензоат, стирен / кополимер акрилати, шеа путер / бутироспермум хидропидроиум хидропидроикс, , Тринатриум етилендиамин дисукцинат, линалол, кумарин, алфа-изометил јонон, бензоева киселина, карамел, CI 15985 / Жолта 6.

My Review for Shea Hand Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.