The Body Shop Macedonia

Vitamin E Gentle Facial Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

КРЕМАСТ ЧИСТАЧ

СО ВИТАМИН Е

Vitamin E Gentle Facial Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

КРЕМАСТ ЧИСТАЧ

СО ВИТАМИН Е

0/5
0 Мисли

Лесно и кремасто средство за чистење со заштитен витамин Е и хидратантно пченично масло кое ефикасно ја отстранува нечистотијата и шминката. Остава кожата да се чувствува чиста, помека и поеластична. Следете го хидрантниот Тонер со Витамин Е како дел од вашата рутина за нега на кожата.

 

  • Погоден за сите типови кожа
  • Збогатен со масло од соја
  • Со витамин Е
  • Кремаст чистач за лице
  • Лесна, кремаста текстура
  • Без сапун
Исчисти

Начин на употреба

  1. Употребете количина колку зрно грашок и масирајте на влажна кожа со кружни движења нагоре.
  2. Исплакнете со млака вода, или со нашата Напа.
  3. Користете го како дел од вашата утринска и вечерна рутина.
  4. Следете со тонер со витамин Е.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Gentle Facial Wash

Вода, масло од соја / соја глицин, кокамидопропил бетаин, коко-глукозид, камено масло / тритикум вулгар, натриум хлорид, натриум лаурет сулфат 30, вкрстен полимер акрилат / акрилат акрилат, акрилат / стеарт-20 метакрилат хидроксилат , Натриум бензоат, парфем / мирис, бензил бензоат, бензил алкохол, хидроксицитронелал, динатриум EDTA, лимонен, гераниол, токоферол, линалол, цитронелол, цинамил алкохол, натриум лаурил сулфат, лимонска киселина 7030/CI1

My Review for Vitamin E Gentle Facial Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.