The Body Shop Macedonia

Almond Milk Hand Cream

ЗА ЧУСТВИТЕЛНА КОЖА

Almond Milk Hand Cream

ЗА ЧУСТВИТЕЛНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Задолжителен за чувствителна кожа во движење, заштита и смирување на сувите раце со овој нов смирувачки и грижлив крем за раце. Збогатен со Органско Бадемово Млеко од Шпанија , Almond Milk е специјално формулиран за чувствителна и сува кожа.

  • Смирувачки и заштитен крем за раце
  • Ги смирува сувите раце при движење
  • Погоден за чувствителна и сува кожа
  • Збогатен со органско бадемово масло
  • Хипоалергичен мирис
  • Дерматолошки тестирано

Органско Бадемово Млеко и Масло од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Млеко ја сакаат кожата и се богати со Витамин Е, одгледувани од нашите експерти за Бадеми во Шпанија.

 

Исчисти

Начин на употреба

Нанесете голема количина крем за раце за да ги омекнете и смирите сувите раце

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Milk Hand Cream

Вода, глицерин, каприл / каприк триглицерид, масло од сусам / сусам индикум, натриум полиакрилат, цетил алкохол, пентаеритил дистеарат, феноксиетанол, парфем, каприлил гликол, цетеарил алкохол, цетарилусилусилус Семиња Бабасу /Орбигња Олеифера, Миристамидопропил ПГ-Димониум хлорид фосфат, натриум стеароил глутамат, ксантанска гума, динатриум ЕДТА, миристил алкохол, стеарил алкохол, екстракт од сладок бадем/ прунус амигдалус амигдалус дулцидоцид.

My Review for Almond Milk Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.