The Body Shop Macedonia

Aloe Soothing Night Cream

ЈА СМИРУВА ЧУВСТВИТЕЛНАТА КОЖА

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

Aloe Soothing Night Cream

ЈА СМИРУВА ЧУВСТВИТЕЛНАТА КОЖА

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашиот нежен смирувачки ноќен крем со алое е најдобар пријател на чувствителната кожа, особено во тешки времиња. Кожата може да биде малку под стрес, сува или груба. И ако е така, тогаш е време да се вратиме на основите. Ноќниот крем со алое на Body Shop е местото за почеток. Збогатен со Алое од Заедницата за Фер Трговија, нашата формула помага да се смири и хидрира преку кожата преку ноќ.

Но, зошто вашата кожа се чувствува чувствителна? Тоа може да биде генетика, хормони, стрес или елементи на природата – сето тоа се надополнува со несоодветна нега на кожата. Затоа нашите најдобри ноќни креми за чувствителна кожа секогаш треба да хидратираат, а не да иритираат. Имаме многу совети и препораки за да прочитате за ноќните креми и навлажнувачи на The Body Shop. Нашиот смирувачки ноќен крем со алое е нежен за нанесување, едноставно нанесете го по целото нежно лице пред вашата глава да се спои со перницата, а ние ќе се погрижиме за останатото.

  • Нежен за нега на чувствителна кожа
  • Збогатен со алое вера од Заедницата за Фер Трговија од Мексико
  • Веганската формула помага да се смири кожата преку ноќ

Органска алое вера од Заедницата за Фер Трговија

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

  1. За нашите чувствителни пријатели, првин смирете се и исчистете ја кожата нашиот Смкирувачки Кремаст мијач со Алое.
  2. Нанесете дел од нашиот Смирувачки Тонер од Алое со памучен тампон на кожата.
  3. Нанесете Aloe Soothing Eye & Lip Contour Care за дополнителна хидратација.
  4. Сега нашиот Смирувачки Ноќен Крем со Алое: ставете мала количина на врвовите на прстите и нанесете го во вашето лице. Ах, тоа е одлично.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Aloe Soothing Night Cream

Вода, глицерин, пентилен гликол, каприл/каприк триглицерид, бутилен гликол, хидрогенизирани растителни глицериди цитрат, изононил изононоат, масло од Elaeis Guineensis, миристил миристат, октилдодеканол, масло од сусам/сезамско масло од сусам Parkii, пантенол, сок од лист од алое вера во прав/ Aloe Barbadensis, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, ксантанска гума, бисаболол, полилизин, натриум хидроксид, динатриум EDTA, PEG-30 диполихидроксистеатракт, S. Натриум хлорид, лимонска киселина.

My Review for Aloe Soothing Night Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.