The Body Shop Macedonia

Vitamin E Night Cream

72 ЧАСА ХИДРАЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГЕТАРИЈАН

Vitamin E Night Cream

72 ЧАСА ХИДРАЦИЈА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГЕТАРИЈАН

0/5
0 Мисли

Навлажнете се секоја вечер со нашата природна, брзо-апсорбирачка хранлива крема со Витамин Е. Совршена за сите типови кожа. Се чувствува богата без да се чувствува мрсна. И навистина ја хидрира, заштитува и ја надополнува кожата додека ја спиете вашата убавина. Сега, исто така направена со масло од семе од малина, нашата хидратантна ноќна крема има повеќе природни состојки од кога било досега.

  • Дневен навлажнувач
  • Ноќна хидратација за сите типови кожа
  • Богата и немрсна текстура
  • Направена со хијалуронска киселина и масло од семе од малина
  • Дерматолошки тестирано

Витамин Е. Витаминот Е (познато како токоферол) е заштитен витамин кој е познат во круговите за нега на кожата за навлажнување и заштита на кожата.

Хијалуронска киселина. Навистина позната. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој се наоѓа природно во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Масло од Семе од Малина. Цедени семки од малина произведуваат природно масло за смирување на кожата што го користиме во нашите производи за да ја направиме вашата кожа помазна.

Исчисти

Начин на употреба

Нанесете ја рамномерно со прстите на лицето и вратот. Користете ја во вечерните часови.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Night Cream

Вода, бутилен гликол, изоцетил стеарат, цетил алкохол, коко-каприлат / капат, изопропил палмитат, глицерин, цетеарил алкохол, масло од соја / глицин од соја, миристил миристат, глицерил стеарат, глицерил стеарат шетарил шетарил, капглицерил 0. Какао / Теоброма какао, феноксиетанол, каприлил гликол, малина / масло од семе од Rubus Idaeus, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, парфем / вкус, натриум стеароил глутамат, тринатриум етилендиамин хидроксинил бензин, натриум хидроксинил, натриум хидроксинил, натриум, натриум хидроксинил, Линалол, Лимонен, Хидроксицитронелал, Алфа-Изометил Јонон, Лимонска киселина, CI 14700/Црвено 4, CI 19140/Жолта 5.

My Review for Vitamin E Night Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.