The Body Shop Macedonia

Avocado Shower Cream

Avocado Shower Cream

0/5
0 Мисли

Инспириран од сопствената нежна бања на Клеопатра со млеко и мед, нашиот рецепт од три маслени екстракти ја остава кожата луксузно мазна. Користете го ова млеко за разгалување како дел од нашиот ритуал за релаксација кога ви треба брз пат за смирување.

  • Релаксирачка купка со прашок во млеко
  • Кожата се чувствува убава и мазна
  • Ги релаксира телото и умот
  • Со млеко од Египет

Мед. Моќен навлажнувач на природата и сладок нектар за жедна кожа. Благодарни сме на нашите пријатели кои потпевнуваат и до произведуваат.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Истурете 5 лажици под топла вода (35-37˚C е идеална температура за капење за совршена релаксација).
  2. Потоа вртете додека не се раствори.

Експертски совет: „Ставете крпа до радијаторот додека се бањате. Ќе се чувствувате особено опуштено откако ќе се исушите со топла крпа. ” – Ванда Серадор, експерт за нега на лице и тело за The Body Shop®

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Avocado Shower Cream

Sodium Chloride, Sodium Bicarbonate, Sodium Cocoyl Isethionate, Parfum, Avena Sativa Kernel Meal, Benzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Hexyl Cinnamal, Tocopheryl Acetate, Sodium Dehydroacetate, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, Mel, Olea Europaea Fruit Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Citronellol, Glycerin, Coumarin, Sucrose Stearate, Geraniol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Nigella Sativa Seed Oil, Xanthan Gum, Helianthus Annuus Seed Oil, p-Anisic Acid, Tocopherol, CI 77891.

My Review for Avocado Shower Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.