The Body Shop Macedonia

Vanilla Pumpkin Hand Cream

КРЕМ ЗА РАЦЕТЕ

48-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

Vanilla Pumpkin Hand Cream

КРЕМ ЗА РАЦЕТЕ

48-ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

0/5
0 Мисли

Чувајте ги вашите дланки и прсти свилено меки со нашето специјално издание на Крем за Раце Vanilla Pumpkin.

Исцедете мала количина од овој хидратантен крем. Не е мрсен и брзо се апсорбира, ги прави рацете меки, мазни и заштитени.

Направен со екстракт од ванила, шеа путер на Заедницата за Фер Трговија и масло од бабасу на Заедницата за Фер Трговија, овој крем ја хидрира кожата со 48 часовна хидратација.

И ова е најдобриот дел – пријатниот мирис. Збогатен со екстракт од ванила, мириса на топли, слатки печени тикви, со ноти на карамела, јаворов сируп и бадемово млеко.

  • Специјално издание на крем за раце
  • Дланките и прстите се меки, мазни и хидрирани
  • Идеален за нормална до сува кожа
  • Ја храни кожата со 48 часовна хидратација
  • Формула на гел-крем што брзо се апсорбира
  • Не е мрсен, не е леплив и брзо се апсорбира, со 48 часа хидратација
  • Сладок, смирувачки есенски мирис

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Babassu Oil од Заедницата за Фер Трговија. Едно од најхидратантните масла во природата, бабасу е преполно со природна добрина, оставајќи ја кожата мека и мазна.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Исцедете малку крем на рацете. 
  2. Масирајте го кремот во дланките, јаготките и кутикулите. 
  3. Оставете да се впие.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vanilla Pumpkin Hand Cream

Аква/Вода/Део, глицерин, каприл/каприк триглицерид, цетил алкохол, масло од прунус амигдалус дулцис/масло од прунус амигдалус дулцис (сладок бадем), путер од путер/бутироспермум паркии путер/бутироспермум полоски путер/Бутиросперм Poliirateryaterya, , феноксиетанол, каприлил гликол, цетеарил алкохол, цетеарил глукозид, натриум стеароил глутамат, глицин соја масло/ глицин масло од соја, масло од семе од орбигнија олеифера, миристамидопропил PG-Димониланим, ксанхолилам, тристамидопропил РГ-Димонтхолим, д. Екстракт од овошје Planifolia, лимонска киселина, CI 19140/жолта 5, CI 15985/жолта 6.

My Review for Vanilla Pumpkin Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.