The Body Shop Macedonia

Mango Hand Cream

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАН

Mango Hand Cream

ЗА СУВА КОЖА

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Крем за раце кој и е потребен на секоја чанта, овој секојдневен крем за раце е совршен за хидратација во движење. Заситен со мирис на свежо, тропско манго, лесната формула за гел-крем брзо се апсорбира, помагајќи да се омекнат и заштитат рацете.

 

  1. Крем за раце
  2. Остава рацете да се чувствуваат меки и мазни
  3. Масло од семе од манго од Индија
  4. Лесна, хранлива, немрсна текстура
  5. Слатка и лесна арома на манго
  6. Погодна големина на патување
  7. Шеа на Заедницата за Фер Трговија од Гана

Масло од Семе од Манго во Заедницата за Фер Трговија. Собрано од нашите партнери во Индија, ова масло богато со витамини А и Е е одлично за вашата кожа.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и негување

Исчисти

Начин на употреба

Масирајте ги рацете и кутикулите.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Hand Cream

Вода, глицерин, каприл/каприк триглицерид, масло од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, парфем, натриум полиакрилат, цетил алкохол, пентаеритритол дистеарат, феноксиетанол, каприл гликол, цетеарил алкохол, о , Масло од семе Mangifera Indica, шеа путер/ Butyrospermum Parkii, Миристамидопропил PG-димониум хлорид фосфат, натриум стеароил глутамат, ксантанска гума, динатриум ЕДТА, миристил алкохол, стеарил алкохол, калиум ацилорид хидроксид, калиум хидроксид 2, CI, 10 CI 14700.

My Review for Mango Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.