The Body Shop Macedonia

Coconut Hand Cream

ЗА СУВА КОЖА

ГУРМАНСКИ МИРИС

Coconut Hand Cream

ЗА СУВА КОЖА

ГУРМАНСКИ МИРИС

0/5
0 Мисли

Крем за раце кој и е потребен на секоја чанта, овој секојдневен крем за раце е совршен за хидратација во движење. Облеан со мирис на свеж, тропски кокос, лесната формула за гел-крем брзо се апсорбира, помагајќи да се омекнат и заштитат рацете.

  • Крем за раце
  • Рацете се чувствуваат меки и мазни
  • Масло од семе од манго од Индија
  • Лесна, хранлива, немрсна текстура
  • Слатка и лесна арома на кокос
  • Погодна големина за патување

Органско кокосово масло од Зедницата за Фер Трговија. Кокосовото масло засекогаш ја навлажнуваше кожата и косата и го набавуваме од нашите партнери од сончевата Самоа. 

 

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Coconut Hand Cream

Вода, глицерин, каприл/каприк триглицерид, масло од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, натриум полиакрилат, парфем, цетил алкохол, пентаеритритил дистеарат, феноксиетанол, каприлил гликол, цетарил алкохол, , кокосово масло/ Cocos Nucifera, шеа путер/ Butyrospermum Parkii, Миристамидопропил PG-димониум хлорид фосфат, натриум стеароил глутамат, ксантанска гума, динатриум ЕДТА, миристил алкохол, стеарил алкохол, кумарин сотриум сулолид, цимонелорид, линана , Карамел, CI 14700.

My Review for Coconut Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.