The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Hand Cream

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ЗА СУВА КОЖА

ЦИТРУСЕН МИРИС

Pink Grapefruit Hand Cream

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ЗА СУВА КОЖА

ЦИТРУСЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Совршен за хидратација во движење, не излегувајте од дома без овој крем за раце. Заситен со розово масло од грејпфрут, лесната формула за гел-крем брзо се апсорбира, помагајќи да се омекнат и заштитат рацете.

  • Крем за раце
  • Ги навлажнува рацете
  • Ги остава рацете и кутикулите меки како свила
  • Погодна големина за патување
  • Шеа на Заедницата за Фер Трговија од Гана

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Масло од семки од розово грејпфрут. Ние ги пресуваме семките од грејпфрут за да го извлечеме нивното есенцијално масло и да го додадеме во нашите свежи производи со вкус на сладок цитрус.

Исчисти

Начин на употреба

Масирајте ги рацете и кутикулите.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Hand Cream

Вода, глицерин, каприл/каприк триглицерид, масло од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, натриум полиакрилат, цетил алкохол, пентаеритритол дистеарат, феноксиетанол, каприлил гликол, цетеарил алкохол, цетарил алкохол, цетарил алкохол , масло од соја/ глицин соја, масло од Бабасу/ Orbignya Oleifera, парфем, лимонен, шеа путер/ Butyrospermum Parkii, миристамидопропил PG-димониум хлорид фосфат, натриум стеароил глутамат, ксантан џвакање, миосооилкоилкоил, , Цитрал, лимонска киселина, натриум хлорид, натриум сулфат, CI 15985, CI 17200.

My Review for Pink Grapefruit Hand Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.