The Body Shop Macedonia

Almond Hand & Nail Cream

ЗА РАЦЕ И НОКТИ

ХИДРИРА

Almond Hand & Nail Cream

ЗА РАЦЕ И НОКТИ

ХИДРИРА

0/5
0 Мисли

Нуди слатко олеснување за сувите раце и нокти. Нашиот Крем за Раце и Нокти со Бадем ги остава вашите драгоцени раце темелно негувани, мазни и меки.

Не би се осмелиле да ја прескокнете хидратацијата на лицето секој ден, но што е со хидрираноста на рацете? Тие се прилично напорен пар, постојано во движење со целото перење, пишување и во движење за сè што треба да се направи. Да не зборуваме за вашите нокти, кои лежерно носат нова боја речиси секоја недела. За сè што прават (и низ што поминуваат) нашиот крем за раце и нокти со бадем е убав начин да се заблагодариме.

Нашата формула е збогатена со масло од сладок бадем и шеа путер во Заедницата за фер трговија од Гана, така што тоа е луксузен начин за омекнување и уредување на вашите раце и нокти – само некои од многуте добро познати придобивки на бадемовото масло за кожата. Пакети практични за носење насекаде за хидратација во движење. Брзо се апсорбира, па можете да го нанесете и да продолжите со она што го правите.

  • Ги одржува рацете луксузно меки и негувани
  • Ги регенерира вредните нокти
  • Збогатен со масло од сладок бадем и шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Масло од Соја. Сојата можеби не е гламурозна состојка, но ни дава прекрасно есенцијално масло кое и помага на кожата да ја задржи влажноста.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Секогаш кога ви треба хидратација, исцедете мала количина од кремот за раце и нокти со бадем на вашата дланка.
  2. Масирајте ги рацете и ноктите.
  3. Оставете го да се впие и уживајте во тоа свилено-меко чувство.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Hand & Nail Cream

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Ethylhexyl Palmitate, Myristyl Myristate, Propylene Glycol, Isopropyl Palmitate, Glycine Soja Oil, Squalane, Dimethicone, Benzyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Mel, Panthenol, PEG-100 Stearate, Phenoxyethanol, Ceteth-10 Phosphate, Phenethyl Alcohol, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Xanthan Gum, Parfum, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Hexyl Cinnamal, Sodium Hydroxide, Linalool, Hydroxycitronellal, Limonene, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Trideceth-6, Coumarin, Citric Acid, CI 15985.

My Review for Almond Hand & Nail Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.