The Body Shop Macedonia

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

ЗА ОМЕКНУВАЊЕ НА КОЖАТА

ВЕГАН

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

ЗА ОМЕКНУВАЊЕ НА КОЖАТА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Откријте ја силата на вашата кожа со овој богат крем кој дава форма и сила*, збогатен со природни екстракти од корени. Богата, но не и мрсна, кожата се чувствува хидрирана, цврста и еластична. Фините линии изгледаат намалени и кожата се чувствува поцврста. Користете го како последен чекор од вашата рутина за нега на кожата со производите Roots of Strength.

  • Богат дневен крем за фиксирање и обликување
  • 100% вегански
  • Збогатен со 3 коренски екстракти: ѓумбир од Мадагаскар, женшен од Кина и рускос од Европа, збогатен со масло од соја
  • Кожата се чувствува поцврста, поеластична и посилна **
  • Дерматолошки тестирано
  • Формулиран без минерално масло, парафин и вазелин
  • *Кожата се чувствува поздрава, посилна и поеластична, како да и е дадена нова форма.
  • *Самооценување од 123 жени

Екстракт од корен од Ѓумбир. Луѓето го користеле илјадници години поради неговите стимулирачки и прочистувачки својства.

Екстракт од корен од Рускос. Оваа состојка е навистина стимулирачка. Го користиме со други екстракти од корен во нашата линија Roots of Strength.

Екстракт од корен од Женшен. Друг корен кој се почитува по својата моќ, коренот на женшен е важен играч во негата на кожата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Ставете количина на грашок на врвовите на прстите.
  2. Нежно масирајте го лицето и вратот. Избегнувајте го пределот околу очите. Нанесете го секое утро и навечер после вашиот серум или концентрат.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Вода, глицерин, дикаприлил етер, бутилен гликол, изопропил изостеарат, цетил алкохол, бехенил алкохол, силициум диоксид, циклохексасилоксан, карбомер, амониум акрилилдиметилтаурат / VP кополимер, феноксиетанол, соја ацином 3 оламицид, , фосфолипиди, парфем/мирис, динатриум стеароил глутамат, каприлил гликол, натриум хидроксид, PEG-100 стеарат, салицилна киселина, хлорфенезин, екстракт од корен од женшен од Панакс, акрилонитрил/метил метакрилат/хлор-1-1-колинелим Цетеарил глукозид, екстракт од корен од Ruscus Aculeatus, натриум хијалуронат, пентилен гликол, екстракт од семе од житни култури, екстракт од ѓумбир/ Zingiber Officinale, динатриум EDTA, аденозин, миристичка киселина, изобутан, т-бутил алкохол, гералитол, лимонеол, лимонеол Цитронелол, БХТ, лимонска киселина.

My Review for Roots of Strength™ Firming Shaping Day Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.