The Body Shop Macedonia

Almond Milk Body Yogurt

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАНСКО

Almond Milk Body Yogurt

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот јогурт за тело од бадемово млеко веднаш се апсорбира во кожата, за хидратација од глава до пети. Да, нема чекање овде. Скокни директно во фармерките, со кожа која се чувствува хидрирана и мазна.

Зафатени сте. Ве разбираме. Затоа, јогуртот за тело од бадемово млеко на The Body Shop е формулиран да се апсорбира моментално и да обезбеди до 48 часа хидратација, заштедувајќи ви го драгоценото време за да можете да продолжите со вашиот ден. Светот нема да се спаси, сам од себе нели? Овој лесен гел-крем е збогатен со масло од сладок бадем и органско бадемово млеко на Заедницата Фер Трговија од Шпанија. Леплив? Никогаш. Само луксузно кремаст и оставајќи ја вашата кожа со здрав сјај и мирис на слатки, јаткасти бадеми.

Секој од јогуртите на The Body Shop е збогатен со состојки инспирирани од природата и секој од нив обезбедува 48 часа хидратантно блаженство.

  • Лесен крем кој веднаш се апсорбира.
  • 48 часа хидратација
  • Кожата се чувствува хидрирана, помека и изгледа посјајна
  • Збогатен со органско бадемово млеко на заедницата од Шпанија
  • Излезете од тушот и нанесете го на влажна кожа
  • Вегански производ

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Хијалуронска киселина. Тој е навистина познат. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој природно се наоѓа во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Извадете малку од нашиот јогурт за тело од бадемово млеко и масирајте го во вашата кожа, веднаш по туширањето или секогаш кога на вашата кожа и треба малку љубов и нега.
  2. Сега облечете ја вашата облека! Нема потреба да се чека.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Almond Milk Body Yogurt

Вода, глицерин, алкохол денат., диметикон, бутилен гликол, парфем, феноксиетанол, карбомер, PEG-100 стеарат, глицерил стеарат, шеа путер/ бутироспермум парки путер, диметиконол, каприлил гликолед, натриум хидротракт натриум Prunus Amygdalus Dulcis, ксантанска гума, лимонска киселина, дехидрооцетна киселина.

My Review for Almond Milk Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.