The Body Shop Macedonia

Mango Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАН

Mango Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Нашиот прекрасно хидратантен јогурт за тело е нежно лесен сон што брзо се апсорбира. Ова ви овозможува да скокнете од тушот – втријте го директно во вашето тело – потоа облечете фармерки или хулахопки без воопшто да чекате. Значи, сите вие ​​кои ја сакате планетата го добивате најдоброто од сите навлажнувачки светови со Двојните сонливи тропски јогурти за тело.

Додека сте во режим на губење време – за да ги спасите мравките, животните и дрвјата, нашиот јогурт со мазен манго е богато збогатен со сок од манго и органско бадемово млеко од Заедницата за Фер Трговија на Шпанија. Така, иако неговата формула е лесна, таа може да одговара на брзината на мозокот со тоа што ќе се апсорбира во вашата кожа во еден момент. Исто така, може да го одложи своето време и да ја одржува вашата кожа хидрирана 48 часа директно. Така, кога ќе одвоите малку време да се грижите за вашето тело, тоа ќе се чувствува хидрирано, помеко и ќе изгледа уште посветло.

Не можете да правите друго нешто освен малку да успорите и да го почувствувате забавниот фактор со нашите Јогурти за Тело.

 

  • Лесен крем кој се впива за миг
  • 48 часовна сонлива хидратација
  • Кожата се чувствува помека и похидрирана
  • Збогатен со сок од манго и органско бадемово млеко од Заедницата за фер Трговија на Шпанија
  • Излезете од тушот и премачкајте го на влажна кожа

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија.

Хијалуронска киселина. Навистина е позната. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој природно се наоѓа во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Овошен Сок и Екстракт од Манго. Сочните парчиња манго во нашите тропски производи се екстракт кој ќе направи вашето тело да блеска.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Скокни од када или туш како гром.
  2. Извадете ја саканата количина на нашиот Јогурт за Тело од Манго и нанесете ја на влажна или исушена кожа со пешкир.
  3. Користете го веднаш по туширањето или секогаш кога на вашата кожа и треба малку нега.
  4. 4. Побегнете во тропски рај ако имате време.
  5. Облечете се веднаш! Не треба да чекате да се апсорбира.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Mango Body Yogurt

Вода, глицерин, алкохол денат., диметикон, бутилен гликол, парфем, феноксиетанол, карбомер, PEG-100 стеарат, глицерил стеарат, шеа путер/ Butyrospermum Parkii, диметиконол, каприлил гликол, сок од манго индикалид, манго хидродикалид Лимонен, екстракт од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, калиум сорбат, натриум дехидроацетат, ксантанска гума, лимонска киселина, дехидрооцетна киселина, CI 15985, CI 19140 година.

My Review for Mango Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.