The Body Shop Macedonia

Strawberry Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАНСКО

Strawberry Body Yogurt

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашиот Јогурт за Тело од Јагоди ја остава кожата интензивно хидрирана, со прекрасен сјај и поздрав изглед.

Без разлика дали се свежо набрани или преобразени до совршенство во овој мазен овошен јогурт за тело, не можете а да не се заљубите во сладоста на јагодите. Збогатен со сок од јагода и органско млеко на Заедницата за Фер Трговија од Шпанија, нашиот јогурт за тело од јагоди ја прави вашата кожа помека и помазна со хидратација до 48 часа. Немате време за хидратација? Тоа не е проблем. Оваа лесна крем-гел формула никогаш не е леплива и веднаш се впива, така што можете да се лизнете на фармерките и да го продолжите денот со слаткиот мирис на свежи јагоди во воздухот.

Тој е вегански, како и сите јогурти на The Body Shop, и делува прекрасно на влажна кожа. Јогуртите на Body Shop се токму она кога на вашата кожа и треба брзо зајакнување на хидратација и летен мирис. О, здраво сонце.

  • Лесна формула за гел-крем што се впива за миг
  • 48 часа слатка хидратација
  • Хидрирана, помека и посјајна кожа
  • Збогатено со органско бадемово млеко на Заедницата за Фер Трговија од Шпанија
  • Во брзање? Функсионира дури и на влажна кожа

Органско Бадемово Масло и Млеко од Заедницата за Фер Трговија. Нашето Бадемово Масло и Млеко кои ја сакаат кожата се богати со витамин Е, одгледувани од нашите Експерти за Бадеми во Шпанија

Масло од Семки од Јагоди и Екстракт од Сок. Ги пресуваме добрите делови од јагодите за да го направиме овој екстракт од масло за нашите производи.

Хијалуронска киселина. Моќен, надополнувачки навлажнувач, кој природно се наоѓа во кожата и помага да се задржи хидратацијата.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Веднаш по туширањето или секогаш кога на вашата кожа и треба брзо зајакнување на хидратација, земете една кучка од нашиот јогурт за тело од јагода.
  2. Измазнете и масирајте го по сите екстремитети и тело и гледајте како се впива. Сега облечете се!
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Strawberry Body Yogurt

Вода, глицерин, алкохол денат., диметикон, бутилен гликол, парфем / мирис, феноксиетанол, карбомер, PEG-100 стеарат, глицерин стеарат, шеа путер / Butyrospermum Parkii путер, диметиконол, Caprylyl Hydroexide, Caprylyl Hydroexide, Веска, натриум хијалуронат, лимонен, екстракт од семе од сладок бадем/ Prunus Amygdalus Dulcis, ксантанска гума, салицилна киселина, лимонска киселина, дехидрооцетна киселина, CI 14700 / црвена 4, CI 19140/жолта 5.

My Review for Strawberry Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.