The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Body Yogurt

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

Pink Grapefruit Body Yogurt

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

ВЕДНАШ СЕ АПСОРБИРА

ЗА НОРМАЛНА ДО СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Верувале или не, постои начин како да излезете од тушот, да се навлажнете и да ги облечете омилените фармерки без да чекате да се исушат тие мрсни екстремитети. И се вика Пинк грејпфрут Јогурт за Тело.

Ако сте мала работничка пчела и немате време да чекате, тогаш овој овошен гел крем е дефинитивно за вас. Лесен е, хидратантен и веднаш се апсорбира, оставајќи ја кожата мека, мазна и со здрав сјај. Збогатен со екстракт од грејпфрут и органско бадемово млеко од Шпанија од Заедницата за фер трговија, нашиот јогурт за тело од розов грејпфрут ви дава интензивна хидратација за 48 часа.

Прекрасна мешавина од слатко и кисело, неговиот освежителен и енергичен мирис на розов грејпфрут ќе ве врати во летните денови – совршен потсетник за кога зимата е во полна сила и сте заборавиле како изгледаат зраците на сонцето.

Спомнавме дека е и веганско? Да, исто како и останатите јогурти за тело на The Body Shop. И ако сте љубопитни да пробате некој од јогуртите на The Body Shop, повелете! Мислиме дека ќе се заљубите во нашата сонлива, кремаста палета.

  • Лесна гел-крем формула која се впива веднаш
  • Уживајте во влажност до 48 часа 
  • Кожата се чувствува небесно хидрирана и мека
  • Богат со екстракт од грејпфрут и органско бадемово млеко од Заедницата за Фер трговија од Шпанија и хијалуронска киселина
  • Одлично функсионира дури и на влажна кожа
Исчисти

Начин на употреба

  1. По туширањето или секогаш кога ви треба брзо засилување на хидратацијата, земете малку количина од нашиот јогурт за тело од Pink Grapefruit.
  2. Раширете го и масирајте го по сува или влажна кожа и гледајте како веднаш се впива.
  3. Сега сте подготвени да се облечете и да излезете од вратата.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Body Yogurt

My Review for Pink Grapefruit Body Yogurt

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.