The Body Shop Macedonia

Jamaican Black Castor Oil Leave-in Conditioner

ЗА КАДРАВА КОСА

ВЕГАНСКО

ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА

Jamaican Black Castor Oil Leave-in Conditioner

ЗА КАДРАВА КОСА

ВЕГАНСКО

ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА

0/5
0 Мисли

Ја создадовме колекцијата Jamaican Black Castor имајќи ги предвид сите сопственици на најразлични локни и кадрици. За да го направиме тоа, побаравме огромна заедница на луѓе да ни помогнат за да ги осознаеме сите ваши потреби за кадрава коса, вклучувајќи и луѓе од Бразил, Индонезија, Јужна Африка, Англија и САД.

Нежниот, но длабоко хидратантен јамајкански регенератор со масло од црн рицинус е токму она што и треба на вашата кадрава коса за да се чувствува нахранета, помека и регенерирана во текот на целиот ден. Помага да омекнат кадриците, полесно да се отплеткуваат и го спречува кршењето.

Регенераторот е збогатен со црно рицинусово масло од Јамјака, кое е од растително потекло и е направено од печен рицинус. Има интензивни хранливи, навлажнувачки и ресторативни својства* и има густа конзистентност и слатка, топла арома. Формулата е надополнета со длабоко хранлив шеа путер произведен во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија од Гана и вегански кератин протеин, кој има зајакнувачки и обновувачки својства.

Регенераторор кој не се мие со црно рицинусово масло од Јамајка доаѓа во пакување кое може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, и има алуминиумско капаче. Ова овозможува да покажете грижа и почит кон планетата секој пат кога се грижите за вашата коса.

По првото нанесување: 90% се согласуваат дека мазниот регенератор е нежен за нивната коса. 86% сметаат дека нивните локни изгледаат негувано во текот на целиот ден. 86% мислеле дека нивните локни изгледаат помеки. 84% велат дека косата многу полесно се чешла.

 • Регенератор
 • За кадрава коса
 • Помеки, хидрирани и цврсти кадрици
 • Регенераторот може да се користи секојдневно.
 • Направен од 93% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете на чиста, сува коса или на влажна коса ако користите регенератор помеѓу миењето.
 2. Нанесете обилна количина од производот на косата од коренот до врвот.
 3. Чешлајте нежно (со широк заб или чешел со прст) за рамномерна распределба и отплеткување.
 4. Не плакнете.
 5. Нанесете дополнителен производ доколку е потребно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Jamaican Black Castor Oil Leave-in Conditioner

Аква/вода/вода, каприлен/капричен триглицерид, путер бутироспермум паркии/бутироспермум паркии (шеа) путер, диметикон, цетеарил алкохол, масло од кокос нуцифера/ масло од кокос нуцифера (кокосово) (кокосово) Масло од семе, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, C12-15 алкил бензоат, феноксиетанол, дистеароилетил димониум хлорид, парфем/мирис, каприлил гликол, алуминиум скроб октенилсукцинат, карбомер, хидромонедиументилиз, дистеароилетил димониум хлорид, , еугенол, цимет, натриум бензоат, лимонска киселина, карамела.

My Review for Jamaican Black Castor Oil Leave-in Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.