The Body Shop Macedonia

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

ЗА КАДРИЦИ

ИНТЕНЗИВНО ЈА ХРАНИ И ОМЕКНУВА КОСАТА

ЗАЈАКНУВА И ОБНОВУВА

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

ЗА КАДРИЦИ

ИНТЕНЗИВНО ЈА ХРАНИ И ОМЕКНУВА КОСАТА

ЗАЈАКНУВА И ОБНОВУВА

0/5
0 Мисли

Разгалете ги вашите кадрици со ВИП третман со нашата интензивна хидратантна маска со црно рицинусово масло од Јамајка. Ова богато и кремасто чудо е совршено решение за косата на која и е потребна хидратација. Нанесете ја на влажна коса и оставете ја формулата за интензивна регенерација да делува. По првата употреба, вашата коса ќе се чувствува интензивно регенерирана, подхранета и длабоко хидрирана. Црното рицинусово масло од Јамајка во комбинација со вегански кератин и шеа путерот од Заедницата за фер трговија од Гана заедно ја градат нашата маска која ја храни и интензивно ја хидрира косата. Оваа одлична маска помага косата помалку да се мрси, да биде помека и полесна за одржување, а истовремено го подобрува природниот изглед на кадриците и локните.

Колекцијата е создадена во соработка со нашите ко-креатори, група луѓе со различни кадрици и локни ширум светот, како Бразил, Индонезија, Јужна Африка, Англија и САД. Затоа што, како би знаеле што е добро за кадрици, ако ги немате?!

Користете ја нашата хидратантна маска заедно со останатите производи од црно рицинусово масло од Јамајка за да помогнете во зајакнувањето и обновувањето на вашата коса*. 

Нашата интензивно хидрантна маска доаѓа во пакување што може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика**, вклучувајќи и рециклирана пластика од Индија за фер трговија на заедницата, па затоа е добра и за вашата коса и за планетата.* Резултатите се побрзо видливи доколку ја комплетирате целата рутина, Cleansing Conditioner, Intense Moisture Mask и Leave in Conditioner.

По првата употреба:

 • 94% чувствувале дека нивната коса е интензивно регенерирана
 • 94% чувствувале дека нивната коса изгледа обновена
 • 90% се огласиле дека маската им помогнала да ги подобрат нивните природни кадрици.
 • За сите кадрици и локни
 • Интензивно хидрира
 • Ја омекнува косата
 • Направен од 94% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Користете го по шампонирање (или со користење на нашиот регенератор за чистење со масло од Јамајка со црн рицинус)
 2. Земете поголема количина од маската и нанесете од коренот до врвот.
 3. Користете чешел или прсти за да бидете сигурни дека е убаво и рамномерно распоредена.
 4. Оставете околу 10 минути да делува.
 5. Исплакнете и восхитувајте се на вашата здрава коса.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

Аква/вода/вода, глицерин, цетил алкохол, цетеарил алкохол, бис-диглицерил полиациладипат-2, беентримониум хлорид, масло од семе Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, парфем/мирис, дистеаролиелорил, дистеаролиелорил, дистеаролиелорил. , Butyrospermum Parkii путер/Butyrospermum Parkii (шеа) путер, изопропил алкохол, сорбитан лаурат, етилхексилглицерин, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, кокамидопропил бетаин, хидролизиран растителен протеин, хидролизиран растителен протеин, диумоналорид, бендрозинол

My Review for Jamaican Black Castor Oil Intense Moisture Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.