The Body Shop Macedonia

Jamaican Black Castor Oil Hair Shampoo

ЗА КАДРАВА КОСА

ВЕГАНСКО

ШАМПОН И РЕГЕНЕРАТОР

Jamaican Black Castor Oil Hair Shampoo

ЗА КАДРАВА КОСА

ВЕГАНСКО

ШАМПОН И РЕГЕНЕРАТОР

0/5
0 Мисли

Ја создадовме колекцијата Jamaican Black Castor имајќи ги предвид сите сопственици на најразлични локни и кадрици. За да го направиме тоа, побаравме огромна заедница на луѓе да ни помогнат за да ги осознаеме сите ваши потреби за кадрава коса, вклучувајќи и луѓе од Бразил, Индонезија, Јужна Африка, Англија и САД.

Формулата на Jamaican Black Castor Oil Hair е шампон без пена, но неговата текстура е нежно кремаста и прочистувачка, оставајќи ја косата хидрирана. Збогатен е со црно рицинусово масло од Јамајка, кое е од растително потекло и е направено од печен рицинус. Има интензивно хранливи, хидрирачки и ресторативни својства* и има слатка и топла арома. Формулата е надополнета со хранлив шеа путер произведен во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија од Гана и вегански кератин протеин, кој има зајакнувачки и обновувачки својства. Шампонот Jamaican Black Castor доаѓа во пакување кое може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика.

 • Шампон кој ја омекнува косата
 • За кадрава коса
 • Нежно ја чисти косата
 • Ги зачувува природните масла на косата без да ја суши
 • Ја отплеткува и ја олеснува косата за чешлање
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Намокрете ја косата.
 2. Земете обилна количина и нанесете од коренот до врвовите на косата.
 3. Масирајте ја, обрнувајќи посебно внимание на скалпот.
 4. Расплетете ја косата со чешел со широки заби или користете ги прстите.
 5. Добро исплакнете ја.
 6. Повторете ги чекорите од 2 до 5 ако сметате дека му е потребно на скалпот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Jamaican Black Castor Oil Hair Shampoo

Аква/вода/вода, цетеарил алкохол, цетримониум хлорид, парфем/мирис, феноксиетанол, PCA глицерил олеат, масло од семе Ricinus Communis/Рицинус Communis (рицинус) масло од семе, хидроксипропилцелулоза, лецитиропилцелулоза, лецитинолиперумиер, (Ши) путер, бис-диглицерил полиациладипат-2, хидролизиран растителен протеин, натриум хидроксид, лимонен, линалол, еугенол, натриум бензоат, лимонска киселина, карамела.

My Review for Jamaican Black Castor Oil Hair Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.