The Body Shop Macedonia

Jamaican Black Castor Oil Curl Activator

ЗА КАДРИЦИ И ЛОКНИ

ДЕФИНИРАНИ И ХИДРИРАНИ ЛОКНИ

ЗАЧВРСТУВА И ОБНОВУВА

Jamaican Black Castor Oil Curl Activator

ЗА КАДРИЦИ И ЛОКНИ

ДЕФИНИРАНИ И ХИДРИРАНИ ЛОКНИ

ЗАЧВРСТУВА И ОБНОВУВА

0/5
0 Мисли

Покажете ги вашите природни кадрици и локни со нашиот активатор за кадрици од црно рицинусово масло од Јамајка.

Лесен за нанесување и употреба. овој активатор за кадрици помага да се намали разлетувањето додека ја обликувате косата со лесно, природно движење.

Нанесете ја свилената крема низ вашата влажна или сува коса за здрави, подхранети и посилни кадрици и локни. Црното рицинусово масло од Јамајка, заедно со шеа путерот на Заедницата за фер трговија ги одржува вашите кадрици и локни и прави да се чувствуваат здрави и хидрирани. Содржи и вегански кератин протеин кој помага во зајакнувањето и обновувањето* на вашите кадрици и локни. Создаден во соработка со нашите ко-креатори, група луѓе со различни кадрици и локни од целиот свет, вклучувајќи ги Бразил, Индонезија, Јужна Африка, Англија и САД. Затоа што е тешко да ги разберете локните и кадриците ако ги немате!

Нашиот активатор доаѓа во паковање направено од 30% рециклирана пластика. Рециклирајте го шишето и капачето за да ѝ покажете љубов на нашата планета.** *Резултат се постигнува кога се користи како целосна рутина со регенератор за чистење, маска за коса, регенератор за измазнување и активатор за кадрици. Видливо ја обновува косата. **

По првата употреба:

  • 77% изјавиле дека е намалено разлетувањето на косата
  • 74% се согласиле дека нивната коса изгледа пожива
  • 72% сметале дека нивната коса изгледа помазна
  • 70% мислеле дека нивната коса изгледа посјајна
  • Активатор за виткање
  • За сите кадрици и локни
  • Лесно ги дефинира кадриците и локни
  • Направен од 94% состојки од природно потеклo
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Jamaican Black Castor Oil Curl Activator

Аква/вода/вода, глицерин, диметикон, бутилен гликол, хидролизиран пченкарен скроб, парфем/мирис, феноксиетанол, масло од семе Ricinus Communis/Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, карбомер, аминометил пропанол, глицер

My Review for Jamaican Black Castor Oil Curl Activator

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.