The Body Shop Macedonia

Hydrate & Quench Vitamin E Skincare Kit

СЕТ ЗА НЕГА НА КОЖАТА

ХИДРИРА И ЗАШТИТУВА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

Hydrate & Quench Vitamin E Skincare Kit

СЕТ ЗА НЕГА НА КОЖАТА

ХИДРИРА И ЗАШТИТУВА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

0/5
0 Мисли

Израдувајте ја вашата сакана или погрижете се за вашата кожа со овој прекрасен избор на производи од серијата Витамин Е. Лесните формули ја хидрираат кожата и ја штитат од губење на влажноста. Производите се збогатени со витамин Е, масло од малина и масло од пченица.

Со овој комплет не само што ќе се израдувате себеси или некој близок, туку и ќе ги поддржувате нашите партнери во програмата на Заедницата фер трговија кои ни помагаат да го произведеме. Кутијата е произведена од Get Paper Industry – наш партнер од Индија. Нашето партнерство обезбедува стабилен приход и финансиска независност за стотици семејства.

Материјалот за пакување е FSC сертифициран и може да се рециклира.

Сетот содржи:

  • Дневен крем за лице за сите типови кожа 50мл
  • Разладувачки гел-спреј за лице 57мл

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hydrate & Quench Vitamin E Skincare Kit

My Review for Hydrate & Quench Vitamin E Skincare Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.