The Body Shop Macedonia

Himalayan Charcoal Skin Clarifying Night Peel

ЗА МЕШАНА И КОМБИНИРАНА КОЖА

ВЕГАН

Himalayan Charcoal Skin Clarifying Night Peel

ЗА МЕШАНА И КОМБИНИРАНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Уживајте во помазна, почиста кожа со Ноќната Кожа од Хималајски Јаглен.

Потребни се само неколку капки од овој супер лесен ноќен пилинг за да се подобри текстурата на кожата за да изгледа помазна и посјајна.

Формулата е веганска, со 98% состојки од природно потекло, вклучувајќи јаглен од бамбус од подножјето на Хималаите и екстракт од хибискус, кој содржи органски киселини познати по нивните пилинг својства.

Само нанесете го на лицето навечер. Гледајте како формулата се трансформира во чиста течност на вашата кожа. Нека работи додека спиете. Исплакнете го наутро. Разбудете се со помазна кожа. Користете редовно за да го балансирате нивото на себум.

 

 • Ноќен пилинг кој ја подобрува текстурата на кожата
 • Погоден за комбинирана и мрсна кожа
 • Супер лесна формула без дамки
 • 98% состојки од природно потекло
 • Веган
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете 2-3 капки на исчистена и исушена кожа.
 2. Гледате како се претвора во чиста течност.
 3. Уживајте во добар сон.
 4. Исплакнете го наутро.
 5. Користете најмногу 3 вечери неделно.
 6. За најдобри резултати, комбинирајте се со други производи од серијата.
 7. Овој производ содржи органски киселини кои може да ја зголемат чувствителноста на кожата на сончева светлина. Избегнувајте директно изложување на сонце и заштитете ја кожата со крема за сончање додека го користите овој производ, како и 7 дена по прекинот на употребата.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Himalayan Charcoal Skin Clarifying Night Peel

Аква / вода / вода, пропанедиол, алкохол денат, глицерин, екстракт од цвет на хибискус сабдарифа, ксантанска гума, бензил алкохол, екстракт од Epilobium Fleischeri, салицилна киселина, натриум хидроксид, парфем / мирис, јаглен во прав, лимонен сорбат.

My Review for Himalayan Charcoal Skin Clarifying Night Peel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.