The Body Shop Macedonia

Himalayan Charcoal Purifying Clay Wash

ПРОЧИСТУВАЊЕ НА МАСНА КОЖА

ГИ ОТВАРА ПОРИТЕ

Himalayan Charcoal Purifying Clay Wash

ПРОЧИСТУВАЊЕ НА МАСНА КОЖА

ГИ ОТВАРА ПОРИТЕ

0/5
0 Мисли

Исчистете ја вашата кожа со нашето средство за чистење  Himalayan Charcoal Purifying Clay Wash, , 100% вегетаријанско со освежувачки мирис. Формулиран со јаглен од бамбус од подножјето на Хималаите, каолин глина и масло од чајно дрво на Заедницата за Фер Трговија од Кенија, ги отстранува нечистотиите и помага во отпушување на порите. Ова средство за миење лице со пена има свиленкаста мазна глинена текстура која е доволно нежна за сите типови кожа. Остава кожата да се чувствува свежа, мека и мат без сушење.

 • Нежно миење лице за секојдневна употреба
 • Ја чисти и прочистува кожата и помага за чистење на порите
 • Го отстранува вишокот маснотии и матира
 • Веднаш пени
 • Збогатен со бамбусов јаглен од Хималаите и каолин глина
 • Збогатено со Tea Tree масло од Заедницата за Фер Трговија од Кенија
 • Дерматолошки тестирано Јас сум во сетот Himalayan Charcoal Skin Purifying Kit од Хималаи – 

Јаглен од Бамбус од Хималаите. Потекнува од подножјето на Хималаите, познат е по своите прочистувачки својства, поради што е одличен за мрсна кожа.

Tea Tree масло од  Заедницата за фер трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исплакнете ги рацете и лицето со топла вода.
 2. Исцедете мала количина на миење лице во рацете и изработете кремаста пена.
 3. Нежно масирајте ја пената во вашата кожа.
 4. Исплакнете со топла вода со кружни движења за кожа која се чувствува убава, мека и исчистена.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Himalayan Charcoal Purifying Clay Wash

Вода, глицерин, кокамидопропил бетаин, пропанедиол, каолин, магнезиум алуминиумска глина / силикат, децил глукозид, ксантанска гума, натриум кокоил глицинат, натриум хлорид, натриум хидроксиацетофенон, феноксиетанол, каприфулмонел гликолнал Етилендиамин дисукцинат, прашок од сок од алое вера/алое барбаденсис, масло од еукалиптус/ еукалиптус глобулус, масло од чајно дрво/мелалеука алтернифолија, ментоксипропандиол, , натриум хидроксид, тетранатриум пирофосол, 9ЦИ 7

My Review for Himalayan Charcoal Purifying Clay Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.