The Body Shop Macedonia

Camomile Gentle Eye Make-Up Remover

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

НЕЖНО ЈА ОТСТРАНУВА ШМИНКАТА И НЕЧИСТОТИЈАТА

ВЕГАН

Camomile Gentle Eye Make-Up Remover

ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

НЕЖНО ЈА ОТСТРАНУВА ШМИНКАТА И НЕЧИСТОТИЈАТА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Ја топи маскарата, ги чисти сенките од очите. Поздравете го нашиот нежен отстранувач на шминка за очи од камилица.

  • Без разлика дали сакате “smokeу eye“, сенка или сјај низ целиот капак, нежните отстранувачи на шминка за очи треба да ви бидат најдобар пријател. Затоа, дозволете ни да ве запознаеме со нашиот нежен отстранувач на шминка за очи од камилица. Груб за шминките, но нежен за вашата чувствителна кожа бидејќи помага да се топи шминката од трепките и капаците и ја смирува чувствителната, сува кожа и оние кои носат контактни леќи.

Збогатен со екстракт од камилица, ова луксузно шише за отстранување на шминка за очи за чувствителна кожа ќе го чувствувате свилено мазно. Овој чистач ќе ви помогне да ја отстраните секоја последна трага од шминката на очите, оставајќи ја вашата кожа да се чувствува исчистена. Збогум панда очи.

Љубопитни сте за остатокот од нашата палета на камилица? Мора да бидеш. Доволно нежен за сите типови кожа, вклучува не само средство за отстранување шминка за очи на The Body Shop, туку и нашиот најпродаван раскошен Путер за чистење Camomile Sumptuous Cleansing Butter кој помага да се отстрани шминката од целото лице. Ќе ви го вратиме чувството дека сте чисти и убави.

  • Доволно нежен за чувствителна кожа и за оние кои носат контактни леќи
  • Збогатен со екстракт од камилица
  • Шминката за очи се топи како никогаш да не била нанесена
  • Нежен за трепките и капаците, оставајќи ги да се чувствуваат почисти
  • Јас сум во Сетот за Отстранување на Шминка за нежен Камилица – погледнете го овде

Екстракт од камилица. Екстрактот од камилица е нежна состојка позната по своето смирувачко дејство на кожата. Ние ги избираме нашите во Норфолк.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Размачкајте ги трепките и дајте му последен изглед на вашето уметничко дело.
  2. Ставете мала количина од отстранувач на шминка за очи на памучна подлога и нежно исчистете ги очите.
  3. Исплакнете ги со вода и исушете ги.
  4. Сакате двојно чистење? Така и ние! Земете дарежлива количина на раскошен путер Camomile Sumptuous Cleansing Butter и масирајте го лицето. Исплакнете го. Какво свежо чувство остава.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Camomile Gentle Eye Make-Up Remover

Вода, глицерин, полисорбат 20, феноксиетанол натриум кокоамфоацетат, натриум лаурет сулфат, коко-глукозид, п-анисична киселина, лимонска киселина, натриум хлорид, натриум хидроксид, динатриум EDTA, екстракт од цвет на Anthemis Nobilis.

My Review for Camomile Gentle Eye Make-Up Remover

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.