The Body Shop Macedonia

Hemp Serum-in-Primer

ВЕГАНСКО

ХИДРИРА И ЗАШТИТУВА

ПРОДОЛЖУВА ТРАЕЊЕ НА ШМИНКАТА ДО 12 ЧАСА

Hemp Serum-in-Primer

ВЕГАНСКО

ХИДРИРА И ЗАШТИТУВА

ПРОДОЛЖУВА ТРАЕЊЕ НА ШМИНКАТА ДО 12 ЧАСА

0/5
0 Мисли

Прајмер серумот со масло од коноп ја подготвува кожата за свежа и долготрајна шминка, правејќи ја помазна, помека и хидрирана, со изедначен финиш.

Лесната формула ја продолжува издржливоста на нанесената шминка до 12 часа. Збогатен со хијалуронска киселина, масло од семе од коноп и органска алое вера произведена во рамките на програмата на  Заедницата за фер трговија во Мексико, мултифункционалниот производ ви ги дава заштитните придобивки од серумот и прајмерот кои комбинираат два чекори во еден, поедноставувајќи ја вашата рутина. Серумот за шминка Прајмер ја одржува хидратацијата 24 часа и ја штити кожата од ефектите на секојдневните агресори на околината, како што се сувиот воздух и разни загадувачи. Создава мазна и изедначена завршница за да уживате во шминка отпорна на пот и размачкана, која изгледа беспрекорно до 12 часа. Основниот серум за шминка од коноп помага да се спречи шминката да се таложи во фини линии или пори, оставајќи го вашето лице мазно и еластично без маснотии или лепливост.

Го следевме и го тестиравме Прајмер серумот за шминка од коноп на 112 луѓе од различен пол, возрасни групи, тонови на кожа и типови за да се увериме дека производот функсионира.

По првата апликација:

 • 87% веруваат дека користењето на прајмер серумот коноп ја прави нивната кожа помазна
 • 81% се согласиле дека им олеснува да добијат компензација по аплицирањето
 • 79% од луѓето веруваат дека нивната кожа е повеќе хидрирана веднаш по употребата на прајмер серумот од коноп

Серумот Hemp Primer доаѓа во шише кое може да се рециклира, кое е направено од рециклирано стакло (вклучувајќи 20% PCR стакло). Ова ви овозможува да покажете грижа за планетата секогаш кога ќе уживате во нејзините квалитети.

 • Ја продолжува издржливоста на шминката до 12 часа
 • Хидрирана кожа 24 часа
 • Ја штити кожата од секојдневните агресори на околината
 • Помага да се спротивстави на потта и дамките од шминката
 • Збогатен од 97% природни состојки
 • Дерматолошки тестирано
 • Некомедоген (не ги затнува порите)
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Благодарение на неговата двојна функција, можете да го користите серумот за шминка базиран на коноп како последен чекор во вашата секојдневна нега на кожата и како прв чекор во вашата рутина за шминкање.
 2. Нанесете неколку капки од серумот на врвовите на прстите или со пипетата директно на лицето.
 3. Нанесете ја рамномерно на лицето со прстите.
 4. Продолжете со шминкање.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Serum-in-Primer

Аква/вода/вода, алкохол денат., глицерин, бутилен гликол, пропанедиол, C9-12 алкан, целулоза, масло од семе од канабис сатива, феноксиетанол, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимерен кополимерен кополимер Капрат, октилдодеканол, етилхексилглицерин, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, сок од лист од алое барбаденсис, натриум хијалуронат, токоферол, тринатриум етилендиамин дисукцинат, полисорбиатен хидроим, флосорбитан флостер, сорбитан, флосорбитан, екстропинкс Лимонска киселина, Лимонен, Линалол, CI 77288/Зелени од хром оксид.

My Review for Hemp Serum-in-Primer

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.