The Body Shop Macedonia

Hemp Nourishing & Protecting Dry Body Oil

МНОГУ СУВА КОЖА

ХРАНЛИВО МАСЛО ЗА ТЕЛО

Hemp Nourishing & Protecting Dry Body Oil

МНОГУ СУВА КОЖА

ХРАНЛИВО МАСЛО ЗА ТЕЛО

0/5
0 Мисли

Обезбедете интензивна хидратација на ултра сувата кожа  со нашето хранливо и заштитно масло за тело од коноп.

 

Испрскајте тенок слој од нашето суво масло за тело. Брзо се апсорбира и не се лепи, остава мазна кожа блескава со природен сјај со здрав изглед.

 

Збогатен со масло од семе од коноп од Франција и направен со помалку од 10 состојки, помага да се заштити природната бариера за влажност на кожата до 24 часа, интензивно ја храни кожата за да се чувствува помека и поеластична. Ајде да блеснеме.

 

  • Немрсен и брзо се апсорбира.
  • Збогатен со масло од семе од коноп од Франција
  • 98% состојки од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Веган
Исчисти

Начин на употреба

  1. Испрскајте го на вашата кожа
  2. Масирајте го – брзо се впива, така што нема потреба да седите наоколу.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Nourishing & Protecting Dry Body Oil

Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Dicaprylyl Carbonate, Cannabis Sativa Seed Oil, Parfum/Fragrance, Tocopherol, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Citric Acid.

My Review for Hemp Nourishing & Protecting Dry Body Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.