The Body Shop Macedonia

Hemp Hydration Ritual Gift Set

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ПОДАРОК СЕТ ЗА ТЕЛО

НЕЖНОСТ ЗА ЦЕЛО ТЕЛО

Hemp Hydration Ritual Gift Set

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ПОДАРОК СЕТ ЗА ТЕЛО

НЕЖНОСТ ЗА ЦЕЛО ТЕЛО

0/5
0 Мисли

Грижете се за вашата сува кожа со производи од линијата Hemp.

Нежното масло за туширање се претвора во нежна пена која деликатно ја чисти кожата без да ја исуши,  задржувајќи ја нејзината природна влажност.

Хидрирајте ја вашата кожа со маслото за тело од коноп. Со 96% состојки од природно потекло, ова масло за тело со вегански состав ја прави кожата мека и хидрирана, осигурувајќи 96 часовна хидратација.

Додека спиете, хранливата маска за лице ја смирува вашата сува кожа.

Заштитени со коноповото масло од Заедницата за фер трговија, производите го хидрираат вашето тело во текот на целиот ден и го штитат кога кожата е многу сува. Комплетот вклучува:

  • Масло за туш Hemp 250 мл
  • Крем за тело Hemp 200 мл
  • Маска за лице Hemp 75 мл

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Hydration Ritual Gift Set

My Review for Hemp Hydration Ritual Gift Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.