The Body Shop Macedonia

Hemp Heavy-Duty Face Protector

ЗА СУВА КОСА

Hemp Heavy-Duty Face Protector

ЗА СУВА КОСА

0/5
0 Мисли

Оваа интензивна хидратантна крема за лице ја смирува и рехидрира многу сувата кожа и ја заштитува кожата изложена на елементите на природата.

 

  • Интензивно навлажнува
  • Донесува моментално олеснување на многу сувите области
  • Дизајниран за заштита на кожата во екстремни временски услови
  • Дерматолошки тестирано
  • СУВА КОЖА? Откријте ја моќта на Конопот

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

Стиснете мала количина во дланките и масирајте го лицето толку често колку што е потребно.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Heavy-Duty Face Protector

Вода, глицерин, масло од семе од коноп/канабис сатива, изононил изононоат, миристил миристат, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, шеа путер/бутиросперм Parkii, пчелин восок/цера алба, пантеноллиеколитехолти, , ксантанска гума, динатриум ЕДТА парфем, хексил цинамал, линалол, амил цинамал, бензил салицилат, лимонен, натриум хидроксид, талк, лимонска киселина, карамел, CI 77491, CI 77492, CI 774909, CI 774909.

My Review for Hemp Heavy-Duty Face Protector

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.